10 ربات صنعتی برتر

5/5 - (10 امتیاز)

۱۰ ربات صنعتی برتر

10 ربات صنعتی برتر در جهان
هدف از ساخت ربات های صنعتی، کمک به انسان ها در انجام کارهای سخت،دقیق، خطرناک و تکراری است. در این مطلب به معرفی ۱۰ ربات صنعتی می پردازیم که در این ماموریت بیشترین موفقیت را داشته اند.

بازوی رباتیک LR Mate 200id

بازوی صنعتی Lr Mate 200id

ربات صنعتی LR Mate 200id یک بازوی رباتیک با شش درجه آزادی، وزن کم و سرعت بالا برای استفاده در فضاهای کوچک است.

این بازوی رباتیک به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند خیلی سریع بسته‌های مشخص را جا به جا کند. به دلیل سرعت و وزن کم، این ربات توانایی بلند کردن اجسام سنگین را ندارد و نهایت وزن قابل تحمل آن ۴ کیلوگرم است.

در فیلم بالا فرآیند تفکیک زباله توسط ربات صنعتی LR Mate 200id در فضایی تنگ و محدود در کنار ستون قرمز رنگ را مشاهده خواهید کرد.

TP80

بازوی صنعتی چندکاره‌ی TP80

در فیلم بالا نمونه ای از عملکرد و دقت بالای این ربات در هنگام جابه‌جایی اجسام را می‌بینید.

Laser Snake

ربات برای جوش کاری و برش laser snake
ربات Laser Snake برای جوشکاری و برش لیزری در محیط های خطرناک مانند نیروگاه های هسته ای و عبور از محیط های تنگ و باریک طراحی و ساخته شده است و مانند یک مار حرکت می‌کند و برای اینکه عملکرد ربات ارتقاء پیدا کند یک اپراتور تمام فرایند را زیر نظر دارد و آن را هدایت می‌کند.

در ویدیو بالا عملکرد این مار لیزری را ببینید تا بیشتر با آن آشنا شود.

Durr EcoRP E043i

ربات رنگ پاش صنعتی eco rpe043i

Universal UR series

بازوی رباتی ur16
کاربرد این ربات صنعتی همکار در مقایسه با دیگر رقبای خود، قابل مقایسه نیست! بازوی UR16e برای انجام وظایف دشوار و پیچیده نظیر ماشین کاری، جابه‌جایی مواد اولیه، بسته‌بندی، حذف مواد و حتی باز کردن یا بستن پیچ و مهره ها ساخته شده است.قابلیت حمل 16 کیلویی استثنایی این بازو، باعث می‌شود تا ربات بتواند ابزارآلات سنگین و یا چندین قطعه را در قالب یک محموله منسجم حمل کرده و این موضوع منجر به کاهش چرخه زمانی شده و در نتیجه انجام وظایف ربات را بسیار کارآمدتر می‌سازد.

M-2000iA

ربات صنعتی m-2000ia

Fanuc AFP

جایگزاری خودکار فیبر با ربات

Auto Store

ربات حمل و و جا به جایی کالای autostore

Auto Store رباتی است که برای مدیریت انبارها و انتقال بسته‌ها طراحی و ساخته شده است. این ربات صنعتی با استفاده از محفظه‌ای که دارد محموله‌ها را جا به جا کرده و در محل‌های مشخصی قرار می‌دهد.

فروشگاه‌های اینترنتی بزرگ برای مدیریت انبار‌های خود و افزایش دقت و نظم بسته‌های ارسالی از این ربات صنعتی استفاده می‌کنند.

از مزیت‌های این ربات می‌توان به سرعت بالا در جا به جایی و دقت بسیار زیاد در انتقال اشاره کرد. این نسخه از Auto Store که Black Line  نام دارد، نسل جدید Auto Store Red Line است. Black Line نسبت به نسل قبلی خود سبک‌تر شده و باتری‌های آن به روز شده است برای همین می‌تواند مدت زمان بیشتری را کار کند و در زمان بسیار کمی به صورت کامل شارژ شود.

Pegasus

ربات انباردار pegasus که توسط آمازون استفاده می‌شود

ربات صنعتی پگاسوس یکی از ربات‌های انباردار شرکت آمازون است که همانند دیگر ربات‌های این شرکت، برای نام گذاری آن از نام قهرمانان استفاده شده است.

هرچند پگاسوس وظیفه‌ی پیش پا افتاده‌ای را انجام می‌دهد اما کمک بسیار زیادی را به انباردارهای این شرکت می‌کند.

فروشگاه آمازون در هر روز میلیون‌ها بسته، که هرکدام شامل محصولات مختلف است را برای مشتریانش آماده و ارسال می‌کند و چون حجم کار بسیار زیاد است، این فرایند نیازمند یک برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق می‌باشد. پس این شرکت با استفاده از ربات‌ها، مسئولیت کارکنان خود را کاهش داده و باعث شده تا دقت و سرعت بسته بندی و ارسال سفارشات افزایش یابد.

Kuka Omni Move

ربات صنعتی برای جا به جایی kuka omni move

اگر شما هم به ساخت و توسعه‌ی ربات‌های انباردار علاقه‌مند شده‌اید برای شروع به یک TurtleBot نیاز دارید.

Turtle Bot

ربات ترتل بات
ربات لاک پشتی 3 (TurtleBot3)، نسل جدید ربات های متحرک با ویژگی‌های ماژولار بودن، جمع و جور بودن و قابلیت شخصی سازی می‌باشد.
ربات لاک پشتی 3، محصول شرکت ROBOTIS، یک پلتفرم موبایل ربات است که به کمک آن می‌توان با ROS (سیستم عامل ربات ها) آشنا شد و کاربردهای هیجان انگیزی برای آموزش، تحقیق و پژوهش و ساخت محصول به وجود آورد.

Handle

ربات انبارگردان هندل
به نظر من یکی از جذاب‌ترین ربات‌های صنعتی، ربات ساخت شرکت Boston Dynamics یعنی Handle می‌باشد. طراحی ظاهری و تکنولوژی استفاده شده در Handle بسیار خلاقانه و پیشرفته است که باعث شده این ربات توانایی‌های خاص و چشمگیری داشته باشد.
هرچند این ربات برای استفاده در محیط‌های صنعتی طراحی شده ولی از نظر صرفه‌ی اقتصادی و کارآمدی در محیط واقعی خیلی مقرون به صرفه نیست. اما این ربات آنقدر خوب بود که در مقاله‌ی ۱۰ ربات پیشرفته و خاص نیز آن را معرفی کردیم.

بالاخره بعد از بررسی و مقایسه‌ی ربات‌های مختلف، ۱۰ ربات پیشرفته و خاص در جهان را پیدا کردیم. در آخر این مطلب بهترینِ بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. البته این رتبه بندی از نظر ما بوده و شاید افراد دیگر نظر متفاوتی داشته باشند.

انیمیشن‌های رباتی و پاسخ به دو سوال همیشگی انسان‌ها: آیا ربات‌ها دشمن انسان‌ها خواهند بود یا دوست و متحد انسان‌ها ؟

با بررسی ۸ انیمشین رباتی به ترتیب سال تولید اونها می تونیم تا حدودی به جواب این سوال ها برسیم.

5/5 - (10 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات