نمایشگاه اینوتکس 1403

رویدادها | 0 نظر | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
4.7/5 - (6 امتیاز)

نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری ایران - INOTEX 2024

اینوتکس 2024

نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری ایران یا اینوتکس (INOTEX) چیست؟

نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴

اینوتکس یکی از معروف‌ترین، بزرگترین و معتبرترین نمایشگاه‌های بین‌المللی حوزه تکنولوژی و فناوری در ایران است. این نمایشگاه به صورت سالانه و با موضوعات متنوع برای ایجاد ارتباط بین فناوران، بازرگانان و صنعتگران کشورهاى گوناگون و همچنین تبادل اطلاعات در زمینه‌های مختلف تکنولوژی و صنعتی، از سال ۱۳۹۰ برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری نمایشگاه اینوتکس چیست؟

رویداد اینوتکس 1403
نمایشگاه INOTEX تلاش می‌کند تا فناوری‌های روز را به صنایع مختلف معرفی و مشتریان محصولات فناورانه را به تولیدکنندگان آنها متصل کند و همچنین سرمایه‌گذاران را با فرصت‌های جذاب سرمایه‌گذاری در طرح‌های خلاقانه یا استارتاپ‌ها آشنا نماید.

نمایشگاه اینوتکس کی و کجا برگزار می‌شود؟

رویداد اینوتکس 1403

اینوتکــس هر ساله در فصول مختلف به مدت ۴ روز برگزار می‌شود که زمان برگزاری آن در سال ۱۴۰۳ از ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت ماه و از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ بعدازظهر خواهد بود. در سال‌های قبل این رویداد در محل نمایشگاه بین‌المللی واقع در خیابان سئول برگزار می‌شد اما از سال 1400 ناحیه نوآوری پردیس، میزبان اینوتکس بوده و در حال حاضر در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

راه‌های دسترسی پارک فناوری پردیس به چه صورت است؟

مسیر‌های دسترسی به پارک فناوری پردیس
مسیر اول: ایستگاه نوبنیاد، بزرگراه بابایی، آزادراه تهران ـ‌ پردیس،‌ خروجی اول بعد از عوارضی اصلی، بعد از دانشگاه آزاد پردیس، پارک فناوری پردیس
مسیر دوم: ایستگاه تهران‌پارس، اتوبان شهید یاسینی، آزادراه تهران ـ‌ پردیس، خروجی اول بعد از عوارضی اصلی، بعد از دانشگاه آزاد پردیس، پارک فناوری پردیس

آیا امکان شرکت در نمایشگاه به صورت مجازی وجود دارد؟

رویداد اینوتکس 1403
در سال ۹۹ با توجه به رشد و گسترش ویروس کرونا، نمایشگاه اینوتکس به صورت مجازی برگزار شد اما به علت جذابیت نمایشگاه حضوری، این رویداد در دو بخش حضوری و مجازی به کار خود ادامه می‌دهد که برای ورود به نمایشگاه مجازی می توانید از طریق سایت اینوتکس اقدام کنید.

نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس شامل چه موضوعاتی می‌باشد؟

رویداد اینوتکس 1403
در نمایشگاه اینوتکس هر حوزه‌ای از فناوری و نوآوری را می‌توان به معرض نمایش گذاشت اما رویکرد اصلی رویداد اینوتکس در هر سال، بررسی آخرین ترندهای نوآوری و فناوری است که بنابر گزارشات علمی در سال 2023 این ترندها به سه دسته‌ی کلی تقسیم می‌شوند:
هوشمندسازی
کلان داده
کلان داده، مقدار زیادی از اطلاعات است که از هر وسیله‌ی دیجیتالی بدست می‌آید. رایانه‌ها، تلفن‌های همراه، حسگرها، ماهواره‌های آب‌و‌هوایی، دستگاه‌های اینترنت اشیا، دوربین‌های ترافیکی و حتی رسانه‌های اجتماعی از منابع کلان‌داده‌ها هستند.
علوم شناختی
علومِ شناختی شاخه‌ای از علوم تجربی است که به بررسی عوامل اثرگذار بر شناخت ذهنی می پردازد. از علوم شناختی می‌توان در ربات‌ها، هوش مصنوعی، تحلیل و درک رویدادهای اجتماعی و رفتارهای سیاسی، ساخت بازی‌های رایانه‌ای و همچنین در حوزه اقتصاد و بازرگانی استفاده کرد.
فناوری‌های پوشیدنی
فناوری‌های پوشیدنی، دستگاه‌های هوشمندی هستند که برای پوشیده‌ شدن توسط کاربران طراحی شده‌اند و معمولا نزدیک یا روی سطح پوست قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها توانایی شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل و انتقال آن را دارند.
اتصال در هوشمند سازی
در نمایشگاه اینوتکس، موضوع “اتصال” در حوزه هوشمندسازی به محصولات و خدماتی اشاره دارد که به بهبود اتصالات و ارتباطات بین اجزای مختلف سیستم‌ها و محیط‌های هوشمند کمک می‌کنند.
هوشمند مصنوعی
هوش مصنوعی یاAI ، اصطلاحی است برای توصیف سیستمی که فعالیت‌های شناختی وابسته به ذهن انسان ازجمله «یادگیری» و «حل مسئله» را به‌خوبی یا حتی بهتر از انسان‌ها انجام دهد.
رباتیک در اینوتکس
رباتیک تلاقی علم، مهندسی و فناوری است که منجر به تولید ماشین‌هایی به اسم ربات می‌شود. رباتیک شامل ساخت، توسعه و استفاده از ربات‌هایی پیشرفته‌ است که می‌توانند وظایفی از جمله انجام ماموریت‌های نجات، تولید محصولات در کارخانه‌ها، انجام خدمات اجتماعی، تسهیل عمل‌های جراحی، کاوش در شرایط سخت را به عهده بگیرند.
اینترنت اشیاء
اینترنت اشیاء، اصطلاحی است که به مجموعه‌ای از اشیاء و تجهیزات می‌گویند که به وسیله قطعات هوشمند و با اتصال به یک شبکه با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. از کاربردهای اینترنت اشیاء می‌توان به کنترل برخی از وسیله‌های از راه دور، جمع‌آوری و ارسال داده‌های دریافتی از محیط اطراف اشاره کرد.
دیجیتال
کلان داده
کلان داده، مقدار زیادی از اطلاعات است که از هر وسیله‌ی دیجیتالی بدست می‌آید. رایانه‌ها، تلفن‌های همراه، حسگرها، ماهواره‌های آب‌و‌هوایی، دستگاه‌های اینترنت اشیا، دوربین‌های ترافیکی و حتی رسانه‌های اجتماعی از منابع کلان‌داده‌ها هستند.
کلاود یا فضای ابری
کلود یک فضای مجازی برای ذخیره‌سازی اطلاعات با دسترسی آسان است. بر خلاف حافظه‌های فیزیکی، چندین کاربر می‌توانند در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشند.
واقعیت افزوده که به آن AR نیز می‌گویند، فناوری است که اشیا مجازی را در کنار یک محیط واقعی قرار می‌دهد. در واقع با این فناوری، ترکیبی از محیط واقعی با اطلاعات و تصاویر مجازی را در اختیار داریم. این تکنولوژی با استفاده از سنسورهای مختلف، اطلاعات را از محیط پیرامون دریافت کرده و برای پردازش به کامپیوترها منتقل می‌کند و سپس اطلاعات پردازش شده‌ به شکل لایه‌ای از محتوا، به صورت دیجیتال به واقعیت اضافه می‌شود.
ابر کامپیوتر، سیستم‌هایی با قدرت بالای پردازش اطلاعات هستند که برای انجام کارهایی که نیاز به محاسبات بسیار سریع و پیچیده دارند، استفاده می‌شوند. ابر کامپیوتر، کارهایی در ابعاد و مقیاس بسیار بزرگ را در زمان کم انجام می‌دهند.
بلاکچین
بلاک چین زنجیره‌‌ایی از بلاک هاست که هر بلاک اطلاعات و داده‌ها را در خود ذخیره و سپس نسخه‌های بسیار زیادی از آن‌ها را بین شبکه‌ای از رایانه‌ها توزیع می‌کند. در بلاک چین، همه‌ی داده‌ها و اطلاعات به صورت دائمی و شفاف ذخیره می‌شود و پس از آن نمی‌توان چیزی را در آن تغییر داد.
توسعه‌ی پایدار
رباتیک در اینوتکس
رباتیک تلاقی علم، مهندسی و فناوری است که منجر به تولید ماشین‌هایی به اسم ربات می‌شود. رباتیک شامل ساخت، توسعه و استفاده از ربات‌هایی پیشرفته‌ است که می‌توانند وظایفی از جمله انجام ماموریت‌های نجات، تولید محصولات در کارخانه‌ها، انجام خدمات اجتماعی، تسهیل عمل‌های جراحی، کاوش در شرایط سخت را به عهده بگیرند.
ICT که مخفف عبارت فناوری ارتباطات و اطلاعات است؛ به استفاده از فناوری‌های دیجیتالی مانند کامپیوترها، تلویزیون، ایمیل و …، جهت کمک به افراد یا سازمان‌ها برای استفاده بهتر از اطلاعات مربوط می‌شود.
پرینت سه بعدی
پرینت سه‌بعدی فرآیند ساخت فیزیکی اشیاء از یک فایل دیجیتال طراحی شده توسط کامپیوتر به وسیله دستگاهی خاص است. این فرآیند با استفاده از یک متریال مخصوص و لایه‌گذاری میکرونی در مختصات سه‌بعدی، به صورت عمودی انجام می‌شود.
فناوری نانو
فناوری نانو بر اساس توانایی ایجاد تغییرات در ابعاد اتمی کار می‌کند و شامل تحقیقات و فناوری‌هایی است که در آن‌ها تغییرات و بهینه‌سازی در محدوده 1 تا ۱۰۰ نانومتر ایجاد می‌شود و باعث به وجود آمدن ساختارهایی می‌شود که ویژگی‌های جدید و منحصر به فردی به خاطر اندازه کوچکشان دارند.
انرژی تجدید پذیر
کشت بافت روشی بیولوژیکی برای تولید یک موجود زنده از یک یا چند سلول است که در آن، بخشی از بافت یک حیوان یا گیاه را به محیطی مصنوعی منتقل می‌کنند که سلول‌ها در آن محیط می‌توانند به حیات و عملکرد خود ادامه دهند.
زیست فناوری
زیست فناوری یا بیوتکنولوژی، به کارگیری و استفاده از علومی همچون ژنتیک، زیست‌شناسی سلولی، میکروب‌شناسی و سامانه‌های زیستی برای تولید فناوری‌های پیشرفته جهت بهبود نژاد گیاهان و جانوران و همچنین ارتقا کیفیت زندگی در زمینه‌های زیستی است.
انرژی‌های تجدید
انرژی تجدیدپذیر همان طور که از اسمش پیداست به انرژی‌هایی گفته می‌شود که به طور طبیعی دوباره جایگزین شده و تمام نمی‌شوند؛ مانند انرژی‌ حاصل از باد، خورشید، امواج دریا، زیست‌توده (گیاهانی که برای تولید انرژی پرورش می‌یابند) و غیره که بر خلاف انرژی‌های تجدیدناپذیر، مانند سوخت‌های فسیلی، موجب آلودگی هوا، گرمایش زمین و اثرات مخرب دیگر نمی‌شوند.
4.7/5 - (6 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات