۱۸ انیمیشن رباتی که نباید از دست بدهید​

4.3/5 - (46 امتیاز)

۸+۱۰ انیمیشن رباتی که نباید از دست بدهید

کاور انیمیشن‌های رباتی

انیمیشن های رباتی و پاسخ به دو سوال همیشگی انسان ها: آیا ربات ها دشمن انسان ها خواهند بود یا دوست و متحد انسان ها ؟
با بررسی ۸ انیمشین رباتی به ترتیب سال تولید اونها می تونیم تا حدودی به جواب این سوال ها برسیم.

۱- لایتیر

Lightyear (2022)​

باز لایتییر و گربه‌ی همراهش در انیمیشن رباتی lightyear

خلاصه داستان: باز لایتیر رنجری گم شده در فضا است که سالهاست تلاش می‌کند تا به خانه باز گردد. اما این کار آن طور که به نظر می‌رسد آسان نیست، او با ارتشی بی رحم به فرماندهی زورگ روبرو می‌شود که تلاش می‌کنند تا منبع سوخت او را بدزدند.

این انیمیشن یکی از جذاب ترین و جدیدترین انیمیشن‌های پیکسار است. شخصیت اصلی آن باز لایتیر نام دارد که عروسک محبوب اندی پسرک انیمیشن داستان اسباب بازی‌ها است. نویسندگان این انیمیشن به این موضوع اشاره کرده اند که دلیل علاقه اندی به این عروسک تماشای انیمیشن باز لایتر است.

بسیاری از منتقدین می‌گویند که داستان فیلم جذابیت زیادی ندارد اما فکر نمی کنم نظر منتقدین برای علاقه مندان به رباتیک مهم باشد و حضور گربه‌ی رباتیکی برای علاقه مندان به رباتیک و هوش مصنوعی می تواند بسیار جذاب و خیال انگیز باشد.

انیمیشن‌هایی مثل بازلایتیر باعث می‌شود تا بیشتر به تغییرات جهان توجه کنیم. قطعا به زودی ربات‌ها و شیوه‌ی کار با آنها از مهم‌ترین مهارت‌های انسان خواهد بود و شاید سازندگان این انیمیشن‌ها خود اطلاع نداشته باشند که بچه‌های نسل جدید وقتی این انیمیشن ‌ها را تماشا می‌کنند تا چه اندازه به رباتیک، فضا و هوش مصنوعی علاقه‌مند خواهند شد.

۲- میچل‌ها علیه ماشین‌ها

خلاصه داستان: در این انیمیشن، کتی میچل با خانواده خود به یک سفر جاده‌ای می‌رود. در حالی که پدرش در تلاش است تا رابطه‌یشان را قبل از فرستادن او به مدرسه فیلم سازی در کالیفرنیا، سر و سامان دهد. در طول سفر برای آنها اتفاقات آخر الزمانی می‌افتد.

داستان جذاب، صحنه‌های اکشن و تلاش نویسنده برای تقویت روحیه‌ی تیمی از جمله نقاط قوت این انیمیشن رباتی است. این انیمیشن داستان یک آخر الزمان رباتی را در فضای کمدی تعریف می‌کند و در این اتفاق خانواده میچل‌ها به همراه دو ربات بامزه، دنیا را نجات می‌دهند.

محیط انیمیشن بسیار کمدی و خلاقانه و در عین حال آموزنده است. نویسنده به والدین و بچه‌هایی که دوران نوجوانی خودشان را می‌گذرانند یاد می‌دهد که چگونه از این دوران عبور کنند تا برایشان خاطرات خوبی به جا بماند.

آیا ربات‌ها برای ما خطرناک خواهند بود؟ پاسخ به این سوال می‌تواند بسیار ساده باشد. انسان‌ها همیشه از ناشناخته‌ها و اتفاقات جدید در هراس بوده‌اند اما آنچه باعث شجاعت آنها در طول تاریخ بوده است چیزی جز آگاهی و آموزش نبوده است. آموزش رباتیک، کدنویسی و هوش مصنوعی در واقع همان عنصر با ارزشی است که می‌تواند انسان را نسبت به فناوری‌های جدید آگاه کند.

۳- آلیتا فرشته‌ی جنگ

Alita Battle Angle (2019)

آلیتا فرشته‌ی جنگ
خلاصه داستان: یک سایبورگ غیر فعال زمانی که دوبار به زندگی باز می‌گردد چیزی از گذشته، یادش نمی‌آید. برای همین وارد ماجراجویی بزرگی برای کشف گذشته خودش می‌شود.

احتمالا برای شما سوال می‌شود که سایبورگ چیست؟ سایبورگ به موجوداتی نیمه انسان و نیمه ربات گفته می‌شود. در واقع انسان‌هایی که عضو یا اعضایی از بدنشان را با یک قطعه رباتی جایگزین کرده باشند هم سایبورگ هستند.

خب بعد از پاسخ به سوال بالا باید بگویم داستان آلیتا یک لایو اکشن است که این موضوع باعث می‌شود داستان آلیتا از خشونت بیشتر و صحنه‌های درگیری خشن‌تری نسبت به انیمیشن‌های رباتی دیگر داشته باشد. پس پیشنهاد می‌کنم این لایو اکشن رباتی، حتما با نظارت خانواده دیده شود.

۴- نسل بعدی

Next Gen (2018)

انیمیشن رباتی next gen
خلاصه داستان: یک ربات فوق محرمانه باعث تغییر و تحول در زندگی یک دختر نوجوان می‌شود و زندگی او را تبدیل به ماجراجویی می‌کند.
حضور ربات‌های معلم سر کلاس، در یکی دوتا از سکانس‌های انیمیشن باعث می‌شود تا تصور ما از آموزش در آینده تغییر کند. واقعا در آینده این اتفاق خواهد افتاد؟ به نظر ما پیشروباتی‌ها در حاضر هم این اتفاق افتاده است. ربات‌هایی مثل نائو یا پپر به عنوان ربات‌های پیشرفته تعاملی و اجتماعی تا حدودی این کار را انجام می‌دهند و در کلاس‌های درس به عنوان دستیار معلم در حال فعالیت هستند. از طرفی استفاده از رباتیک برای آموزش حل مسئله، تفکر محاسباتی، STEM و آموزش‌های مهارتی در بسیاری از نقاط جهان و در کلاس‌های آموزشی پیشروباتی نیز در حال اجرا است.

۵- پسرفضایی

Astro Boy (2009)

کاور انیمیشن رباتی astroboy
خلاصه داستان: اندرویدیی با ظاهر یک پسر بچه توسط خالقش رد شده است برای کشف هویت خودش وارد ماجراجویی بزرگی می‌شود. این اتفاق او را تبدیل به بزرگترین قهرمان زمانه می‌کند.

در همین ابتدا بگویم که منظور از اندروید یک ربات انسان‌نماست که ظاهر انسانی دارد یعنی در نگاه اول تفاوت اندروید‌ها و انسان‌ها مشخص نیست.

خب آستروبوی با نیروی خاص و ویژه‌ای متولد می‌شود ولی این باعث نمی‌شود که دوستان و خانواده‌اش را فراموش کند و حتی برای محافظت از آن‌ها جان خودش را به خطر می‌اندازد. داستان این انیمیشن رباتی علاوه بر سرگرم‌کننده بودن بسیار آموزنده نیز می‌باشد.

۶- وال ای

WALL.E (2008)

انیمیشن رباتی وال ای و دوستانش کنار هم

خلاصه داستان: در آینده‌ای دور، یک ربات جمع‌آوری زباله‌های کوچک از پایان دنیا و نابودی حیات بر روی سیاره زمین نجات پیدا می کند و  به‌طور ناخواسته وارد یک سفر فضایی می‌شود که در نهایت سرنوشت بشر را رقم خواهد زد.

قطعا هر کسی که ربات‌ها را دوست دارد، انیمیشن وال ای را دیده یا حداقل اسمش را شنیده است. یکی از بی‌نظیرترین انیمیشن‌های ساخته شده در طول تاریخ وال ای به حساب می‌آید. با داستان ساده اما آموزنده دورانی را به تصویر می‌کشد که انسان‌ها به شدت وابسته به ربات‌ها هستند طوری که حتی راه رفتن را هم از یاد برده‌اند.

اینبار برخلاف تمام انیمیشن‌ها و فیلم‌های رباتی، یک هوش‌مصنوعی بر انسان‌ها حکومت می‌کند و ربات آشغال جمع‌کن به نام وال ای باعث بپا شدن قیام علیه این حکومت می‌شود.

نکته‌ی قشنگ این داستان این است که نباید بگذاریم پیشرفت تکنولوژی باعث تنبلی و بیکاری مردم شود بلکه باید باعث تخصصی‌تر شدن شغل‌ها و پیشرفت انسان‌ها شود.

۷- سیاره گنج

Treasure Planet (2002)

تصویر انیمیشن جزیره گنج

خلاصه داستان: جیمز هاوکینز که یک جوان بی هدف و تنبل به نظر می‌رسد که در یک اتفاق ناگهانی نقشه‌ی سیاره گنج را از یک دزد دریایی در حال مرگ گرفت و به دنبال آن راهی سفری پر خطر و پر ماجرا شد.

سیاره‌ی گنج، یکی از زیباترین انیمیشن‌های تاریخ است که بچه‌های متولد دهه هفتاد شمسی قطعا آن را دیده‌اند. داستان این انیمیشن بر اساس رمانی به نام جزیره گنج است. ماجرای این انیمیشن رباتی خیلی جذاب شروع نمی‌شود اما ادامه‌ی بسیار جذاب و زیبایی دارد ولی اگر بخواهم در مورد داستان و محتوای انیمیشن جزیره گنج بگویم قصه لو می‌رود و تماشای آن جذابیتی نخواهد داشت. برای همین به گفتن این موضوع که ربات‌ها در کجای فیلم نقش دارند بسنده می‌کنم.

ربات‌ها در این داستان یک نقش محوری را ایفا می‌کنند. برای مثال یکی از نقش‌های اصلی فیلم یک سایبورگ است که چشم و دستش رباتیک می‌باشد همچنین یکی از دوستان جیمز هاوکینر یک ربات قدیمی است. هرچند وسایل نقلیه‌ی فیلم هوش مصنوعی ندارند ولی به صورت زیبا و خلاقانه‌ای به تصویر کشیده شده‌اند. برای همین به همه‌ی بچه‌هایی که ربات دوست دارند پیشنهاد می‌کنم حتما این انیمیشن را تماشا کنند.

۸- غول آهنی

The Iron Giant (1999)

کاور انیمیشن خاطره انگیز iron giant

خلاصه داستان: قصه‌ی دوستی یک پسر بچه و رباتی است که از فضا آمده و دولت منطقه می‌خواهد آن را نابود کند.

به نظر من این انیمیشن رباتی یکی از قشنگ‌ترین انیمیشن‌های قدیمی است. همین که نام این انیمیشن، با وجود گذشت بیش از 20 سال، داخل این مطلب قرار گرفته، نشان از جذابیت و کیفیت خاص این انیمیشن است.

محتوای انیمیشن چند نکته‌ی آموزنده دارد و بسیاری از قسمت‌ها علاوه بر جذابیت و پیروی از یک خط داستانی زیبا، آموزنده نیز می‌باشد. با اینکه سال‌ها از انتشار این انیمیشن گذشته و زمان انتشارش به بیش از دو دهه پیش باز می‌گردد؛ اما باید گفت کیفیت انیمیشن در آن زمان بسیار مناسب و حتی جلو‌تر از زمان خود بوده و شما احساس خستگی نخواهید کرد.

۹- جیمی نوترون

Jimmy Neutron (2001)

انیمیشن رباتی جیمی نوترون

خلاصه داستان: پسر ۸ ساله‌ای به نام جیمی نوترون به همراه دوستانش باید برای نجات والدینشان از دست فضایی‌ها وارد عمل بشود.

در کودکی زمان زیادی برای تفریح وجود دارد برای همین من در این دوران بخش زیادی از اوقات فراغتم را به دیدن انیمیشن سپری می‌کردم و در انیمیشن‌های آن زمان این یکی را بیشتر از بقیه دوست داشتم. جذابیت اصلی این داستان مربوط به پسر هشت ساله‌ای است که توانایی ساخت هرچیزی را دارد و با اختراعات متنوع و جذابش همه را مجذوب خودش می‌کند.

جیمی نوترون یک سگ رباتیک ساخته که همه جا در کنارش حضور دارد. هر کسی که به ربات‌ها علاقه دارد دلش یک سگ مثل سگ جیمی نوترون می‌خواهد. سگ جیمی بسیار باهوش است و مثل یک سگ واقعی رفتار می‌کند اما قابلیت‌های باحال ربات‌ها را هم دارد.

۱۰- پینوکیو ۳۰۰۰

Pinocchio 3000 (2004)

خلاصه داستان: در سال ۳۰۰۰ پدر جپتو به کمک دستیارش اسپنسر، ربات پینوکیو را می‌سازد تا او را به پسر خودش تبدیل کند.

داستان پینوکیو داستانی قدیمی و نوستالژیک است که درباره‌ی نجاری به نام پدر جپتو است و پینوکیو را با چوب می‌سازد. اما در این فیلم نویسنده خلاقیت به خرج داده و داستان پینوکیو را در آینده به تصویر کشیده است.

پینوکیوی این داستان درواقع یک ربات است که تمام ویژگی‌های پینوکیو‌های قبلی را از جمله دراز شدن دماغش وقتی که دروغ می‌گوید دارد. اما تفاوت اصلی این فیلم با ورژن‌های دیگر در رباتی بودن شخصیت‌های داستان است و اینبار پینوکیو که یک ربات است می‌خواهد تبدیل به انسان شود.

۱۱- ربات‌ها

Robots (2005)

انیمیشن robots

خلاصه داستان: در شهر ربات‌ها، رباتی جوان به دنبال موفقیت به شرکت ایده آلش می‌رود اما متوجه مدیریت شوم این شرکت می‌شود.

از نظر من این انیمیشن رباتی علاوه بر داستان جذاب و صحنه‌های اکشن و بامزه‌، محتوای آموزنده‌ای دارد.
اول بخش رباتی داستان را بررسی می‌کنیم سپس پیام آن را به شما می‌گوییم. در این انیمیشن تمام موجودات ربات هستند و هرکدام با توجه به سطح زندگیشان متفاوت هستند برای مثال ربات‌های سطح پایین‌تر فرسوده و زنگ‌زده هستند و ربات‌های پولدار و سطح بالا پر زرق و برق و تجملاتی به نظر می‌رسند.
درست کاری و مهربان بودن هرکس باعث می‌شود تا بر بسیاری از مشکلات و دشوارهایی که سر راهش قرار می‌گیرد پیروز شود. پند اصلی این داستان تشخیص خوب و بد از یکدیگر و خود خواه نبودن است.

۱۲- ملاقات با رابینسون‌ها

Meet the Robinsons (2007)

انیمیشن خانواده رابینسون

خلاصه داستان: لویس که مخترعی بسیار باهوش است با غریبه‌ای به نام ویلبر رابینسون آشنا می‌شود که این دو باهم متحد می‌شوند تا دشمن مشترکشان را شکست بدهند.

بسیاری از منتقدان معتقد هستند که این انیمیشن کمپانی پیکسار را نجات داده است. داستان آن علاوه بر کمدی و شخصیت‌های بامزه هدف خاصی را دنبال می‌کند. داستان درباره‌ی پسر بچه‌ای رها شده است که خلاقیت و هوش بسیار زیادی دارد.

اما قسمت رباتی داستان خلاصه می‌شود به یکی از شخصیت‌ها که خیلی هم جزو شخصیت‌های اصلی نیست ولی به خاطر داستان جذابی که دارد و حضور ربات در این انیمیشن حتما باید در این مطلب قرار می‌گرفت تا کسی آن را از دست ندهد.

۱۳- هیولا‌ها علیه فضایی‌ها

Monsters vs Aliens (2009)

فضایی ها علیه هیولاها

خلاصه داستان: زمانی که فضایی‌ها با یک ربات غول پیکر به زمین حمله می‌کنند، انسان‌ها چاره‌ای به جز استفاده از هیولا‌ها ندارند. 

از این انیمیشن می‌توان متوجه شد، اهمیتی نداره که شما چه تفاوت‌هایی با بقیه دارید. اگر نسبت به دیگران محبت داشته باشید محبوب خواهید شد. و کار تیمی همیشه منجر به موفقیت می‌شود.

اگر از جنبه‌ی رباتیک به قصه نگاه کنیم باید گفت رباتی که توسط فضایی‌ها به زمین آورده می‌شود چند ویژگی جالب دارد که یکی از آن‌ها اثر نکردن سلاح‌های زمینی بر روی آن است. همین موضوع باعث می‌شود که انسان‌ها روی به استفاده از هیولا‌ها بیاورند.

هیولا‌هایی که تا چند وقت قبل زندانی بودند و همه، آنها را تهدیدی برای بشر می‌دانستند، حالا تنها امید انسان‌ها برای نجات از دست فضایی‌ها می‌باشند.

۱۴- ذهن بزرگ

Mega Mind (2010)

انیمیشن مگا مایند یا ذهن بزرگ

خلاصه داستان: داستان درباره‌ی شیطان باهوشی است که سر انجام بر حریف نیکوکار خود غلبه می‌کند. اما در دنیای عاری از قهرمان بی هدف می‌ماند.

مگامایند یکی از انیمیشن‌هایی است که فارغ از وجود ربات‌ها به خاطر محتوای آموزنده‌اش حتما باید ببینید.
سرنوشت دو کودک به خاطر محل زندگیشان و انسان‌های دور برشان عوض شده و یکی به سمت خیر خواهی و نجات دنیا از دست انسان‌های بد می‌رود و دیگری خودش شرور می‌شود. در نهایت سرنوشت این دو را در مقابل هم قرار می‌دهد. 
در این انیمیشن رباتی، رفیق شخصیت شرور داستان یعنی مگامایند یک ماهی است که از بچگی همراه مگامایند بوده و الان یک بدن رباتیکی بزرگ دارد که به انواع و اقسام قابلیت‌های مورد نیاز  مجهز است.

۱۵- قهرمان بزرگ

Big Hero (2014)

انیمیشن قهرمان بزرگ

خلاصه داستان: گروهی از بچه‌ها به همراه هیرو و ربات بادی بیمکس یک گروه قهرمانانه با فناوری‌های پیشرفته تشکیل می‌دهند.

هیرو شخصیت اصلی این داستان، پسربچه‌ای خلاق و باهوش است که علاقه‌ی زیادی به ساخت ربات‌ها دارد. برای همین برادرش او را به کارگاه رباتیک دانشگاه می‌برد و در آنجا با دوستان جدیدش آشنا می‌شود. اما مهم‌ترین اتفاق آشنا شدن با بیمکس می‌باشد که برادر هیرو، یعنی تاداشی آن را طراحی کرده و ساخته است.

اما بعد از گذشت مدتی و پس از اتفاقات داستان هیرو تغییراتی بر روی بیمکس ایجاد می‌کند تا او را از ربات مراقبت بهداشتی به یک ربات جنگی تبدیل می‌کند که به یک زره فلزی مجهز است. قابلیت‌های جذاب بیمکس و شخصیت بامزه‌ای که دارد باعث می‌شود تا حدودی شخصیت اصلی داستان را از هیرو بدزدد.

۱۶- اتحاد حیوانات

Pets United (2019)

انیمیشن اتحاد حیوانات

خلاصه داستان: زمانی که ربات‌ها به شهر حمله می‌کنند تعدادی حیوان خانگی نازپرورده و خودخواه به رهبری گربه‌ای مغرور به نام بل صاحبانشان را نجات می‌دهند.

اگر بخواهم نظر واقعی خودم را درباره‌ی این انیمیشن رباتی بگویم، از لحاظ تصویری و کیفیت ساخت مناسب است اما داستان آن برای من جالب نبود. من توقع داشتم که مانند انیمیشن‌های دیگری که معرفی کردیم، یا کمدی بامزه‌ای داشته باشد و یا محتوای آموزنده‌ای در آن وجود داشته باشد. اما در این انیمیشن تنها چیزی که باعث شد تا آخر آن را نگاه کنم وجود ربات‌ها در آن بود. حتی بسیاری از منتقدان نیز از این انیمیشن خوششان نیامد و دیدن آن را پیشنهاد نمی‌کنند.

هرچند در این مقاله قرار بود انیمیشن‌های رباتی که نباید از دست بدهید را معرفی کنیم اما این انیمشن هم به خاطر حضور ربات‌ها معرفی کردیم تا با آن آشنا شوید.

۱۷- ران خراب می‌شود

Ron's gone wrong (2021)

انیمیشن رباتی ران خراب میشود

خلاصه داستان: روون، پسر بچه‌ای دست و پا چلفتی با رباتش که به نظر سالم نمی‌رسد برای کشف معنی برادری وارد ماجراجویی میشوند.

از نظر من محتوای این انیمیشن بسیار آموزنده است و بچه‌ها چیزهای زیادی از آن یاد می‌گیرند. اتفاقات زندگی کردن بدون پدر یا مادر، مشکلاتی که رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌کنند و از دست دادن یک دوست واقعی گوشه‌ای از اتفاقاتی است که می‌توان از آن درس گرفت.

اما نباید گفت که این انیمیشن، فقط برای بچه‌هاست. کارگردان به صورت بسیار هوشمندانه‌ای ترس‌ها و مشکلات دنیای مدرن را نشان می‌دهد. از ظهور شرکت‌های تکنولوژی بزرگ که به مرور قدرتمندتر می‌شوند تا مشکلاتی که پیشرفت تکنولوژی برای حریم خصوصی افراد ایجاد می‌کند.

اما ربات داستان تمام این اتفاقات را با یک کمدی جذاب همراه می‌کند. رباتی که به نظر می‌رسد عملکرد درستی ندارد دوست صمیمی شخصیت اصلی داستان می‌شود.

۱۸- سونیک

Sonic (2022)

لایو اکشن رباتی سونیک

خلاصه داستان: دکتر ربوتنیک بعد از تلاش‌های بسیار با یک متحد جدید به زمین باز می‌گردد. حالا سونیک و دوستانش تنها سد مقابل آنها هستند.

احتمالا همه‌ی شما سونیک، خارپشت بزرگی که بسیار سریع حرکت می‌کند را می‌شناسید. در واقع سونیک یک لایو اکشن است که قسمت دوم آن در سال ۲۰۲۲ منتشر شده است.

در این قسمت دکتر ربوتنیک که در قسمت قبل به جایی نامعلوم تبعید شده بود به زمین باز می‌گردد و ارتشی از ربات‌های مختلفش را همراه شریک جدیدش به جنگ سونیک و دوستانش می‌فرستد.

البته اینبار سونیک نیز یک دوست جدید دارد که کمکش کند روباهی زرد و بامزه که با چرخاندن دمش پرواز می‌کند.

این لایو اکشن رباتی فارغ از حضور ربات‌ها، داستان زیبا و پیام‌های آموزنده‌ای که دارد بسیار بامزه و خنده دار است که دیدن آن را به شما پیشنهاد می‌کنم.

دوست رباتی یکی از گونه‌های ربات‌های شخصی است که در کنار دستیار رباتی و خدمتکار رباتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه ما بهترین ربات‌های شخصی را معرفی می‌کنیم. 

در این مقاله ۱۲ تا از بهترین فیلم‌های رباتی که علاقه‌مندان به ربات‌ها، هوش‌مصنوعی و فیلم‌های علمی تخیلی هرگز نباید آنها را از دست بدهند را به ترتیب از قدیمی‌ترین معرفی می‌کنیم.

بالاخره بعد از بررسی و مقایسه‌ی ربات‌های مختلف، ۱۰ ربات پیشرفته و خاص در جهان را پیدا کردیم. در آخر این مطلب بهترینِ بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

4.3/5 - (46 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
 • محمد طاها پاسخ
  5 آذر, 1401 @ 17:09 ب.ظ

  من همه‌ی این انیمیشن ها رو دیده بودم به جز آلیتا. آلیتا خیلی قشنگه اصن انگار واقعیه. من کلی ایده گرفتم باهاش.

  • مجله پیشروبات پاسخ
   5 آذر, 1401 @ 17:14 ب.ظ

   محمد طاها خوشحالیم که این مطلب برات مفید بوده

 • آرش پاسخ
  7 آذر, 1401 @ 11:33 ق.ظ

  من هنوز وال ای رو دوس دارم.

  • مجله پیشروبات پاسخ
   15 آذر, 1401 @ 14:58 ب.ظ

   وال ای شخصیت ماندگاری داره و هیچ کدوم از ما عاشقای رباتیک وال ای رو فراموش نمی‌کنیم

 • امیر پاسخ
  10 بهمن, 1401 @ 10:53 ق.ظ

  مطلب مفیدی بود لطفا انیمیشن ربات‌ها رو هم اضافه کنید. ممنون

  • مجله پیشروبات پاسخ
   10 بهمن, 1401 @ 10:58 ق.ظ

   سلام امیر خیلی ممنون از نظر سازنده‌ای که دادی حتما در اولین فرصت مطلب رو به روز رسانی می‌کنیم و نمیزاریم دیگه هیچ انیمیشنی جا بیوفته

 • امیر پاسخ
  15 اسفند, 1401 @ 17:55 ب.ظ

  اقا یه کارتون بود قدیما نهال میزاشت یه گروه ربات بودن سه تا دشمنم داشتن که تو ادامه داستان میومد یکیش سیاه پوست بود اون یکی یه دانشمند بود کپی ربات های خوبا رو داشت فقط سیاه بودن اون یکیم با یه سیارک میخواست زمینو نابود کنه اسمششششش

  • مجله پیشروبات پاسخ
   16 اسفند, 1401 @ 11:29 ق.ظ

   سلام امیر
   ایکاش اطلاعات دقیق تری از این انیمیشن داشتی، ولی با توجه به داستانی که تو از این انیمیشن گفتی به نظر میرسه منظورت انیمیشن Robotix باشه.

 • امیر پاسخ
  17 اسفند, 1401 @ 17:52 ب.ظ

  خیلی ممنون از راهنماییتون اسمش همون رباتیک بود♥

 • Kian پاسخ
  28 آذر, 1402 @ 12:21 ب.ظ

  آقا قبلاً ی کارتون بود پخش میکرد یادم نیس چند قسمت داشت ولی ی گروه بودن که لباس ربات داشتن بعد رقیباشون ربات. بودن از زمین محافظت میکردن تا اونجا که یادمه لباس هایی هم که میپوشیدن سفید بودن رقیباشون لباسشون مشکی و قرمز بعد اسلحه های پیشرفته هم داشتن چند تا سوم پسر بودن یکی دوتا شون هم دختر ی سیاه پوست هم توشون بود بعد 2 از پسرا با هم دعواشون شود تو گروه سر رئیس بودن لطفاً بهم کمک کنید خیلی اون کارتون رو دوست دارم و همه ی اطلاعاتم هم همین بود باتشکر

  • مجله پیشروبات پاسخ
   19 دی, 1402 @ 12:40 ب.ظ

   سلام کیان عزیز، فکر کنم انیمیشنی که دنبالش هستی مجموعه‌ای به نام “Code Lyoko” هست. “Code Lyoko” یک انیمه فرانسوی-آمریکایی است که در دهه 2000 ساخته شده و داستان علمی تخیلی و ماجراجویی دارد. اگر انیمیشنی که دنبالش بودی این نبود لطفا اطلاعات بیشتری بهم بده.

 • Mobin پاسخ
  11 بهمن, 1402 @ 16:15 ب.ظ

  سلام ممنونم من همه ی کارتون های سایتتون رو دیدم مخصوصاً ران خراب میشود خیلی خوب بود

  • مجله پیشروبات پاسخ
   17 بهمن, 1402 @ 8:52 ق.ظ

   سلام مبین جان خیلی خوشحالم که از مطلب ما خوشت اومده

 • 15 خرداد, 1403 @ 1:00 ق.ظ

  افسانه ربات ها هم عالیه

 • 23 خرداد, 1403 @ 12:37 ب.ظ

  یه انیمیشنی بود که ربات ها توی یه جزیره پرنده بودن بعد انسان ها به خاطر گنج رفتن اونارو نابود کردن چی بود اسمش
  یه ربات خیلی بزرگ هم بود توش
  ممنون میشم بگید

  • مجله پیشروبات پاسخ
   23 خرداد, 1403 @ 15:23 ب.ظ

   سلام علی به نظر می‌رسه انیمیشنی که دنبالشی، “قلعه‌ی متحرک هاول” (Howl’s Moving Castle) باشه در این انیمیشن، قلعه‌ای پرنده در آسمان وجود دارد که ربات‌هایی در آن زندگی می‌کنند. انسان‌ها به دنبال گنج و فناوری‌های این قلعه هستند و در این راه تلاش می‌کنند به قلعه دسترسی پیدا کنند. یک ربات بزرگ نیز در این انیمیشن وجود دارد.

 • Amin پاسخ
  20 تیر, 1403 @ 20:23 ب.ظ

  سلام قدیم یه انیمیشن رباتی بود که رباتا با یه نماد خاصی رو سینشون درست میشدن کارکتراش دقیقا مثل انیمشین سینمایی افسانه بیونیکله ولی اینی که من دنبالشم قسمتی بود میشه لطفاً اگه میدونید اسمشو بگید ممنون میشم

  • مجله پیشروبات پاسخ
   21 تیر, 1403 @ 13:52 ب.ظ

   سلام امین عزیر انیمیشنی که توصیف کردی احتمالاً مجموعه تلویزیونی “بیونیکل: داستان ربات‌ها” (Bionicle: The Legend Reborn) است. این مجموعه بر اساس سری اسباب‌بازی‌های بیونیکل ساخته شده و داستان ربات‌هایی با نمادهای خاص روی سینه‌شان را روایت می‌کند.

   این سریال چندین فصل و قسمت مختلف دارد و شخصیت‌های مختلفی با طراحی‌هایی مشابه فیلم “افسانه بیونیکل” (Bionicle: The Legend Reborn) در آن حضور دارند. اگر دقیق‌تر بخواهید، انیمیشن‌های مربوط به بیونیکل شامل مجموعه‌های مختلفی مانند “Bionicle: Mask of Light” و “Bionicle: Web of Shadows” نیز می‌شوند که هر کدام داستان‌ها و شخصیت‌های خاص خود را دارند.

Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات