۲۲ فیلم رباتی و هوش‌مصنوعی شگفت‌انگیز

4.3/5 - (123 امتیاز)

۲۲ فیلم رباتی و هوش‌مصنوعی

در این مقاله ۲۲ تا از بهترین فیلم‌های رباتی که علاقه‌مندان به ربات‌ها، هوش‌مصنوعی و فیلم‌های علمی تخیلی هرگز نباید آنها را از دست بدهند را به ترتیب از قدیمی‌ترین معرفی می‌کنیم.

اگر بخواهیم چند موضوع برای فیلم‌های علمی تخیلی انتخاب کنیم قطعا یکی از آنها ربات‌ها هستند مخصوصا ربات‌های انسان‌نما. در ۹۹٪ فیلم‌ها با موضوع رباتی، ربات نقش اول یک ربات انسان‌نما است.

دلیل انتخاب ربات‌ها و هوش‌مصنوعی به عنوان یک از اصلی‌ترین موضوعات فیلم‌های تخیلی این است که ربات‌ها تصویری از تلاش انسان‌ برای ساخت موجودی به هوشمندی خودش است. ترس از پیشرفت روز افزون ربات‌ها و تسخیر دنیای ما همچنین ترس حکمرانی آنها بر ما باعث تحریک تخیل می‌شود. 

البته باید این را نیز در نظر داشت که هوش مصنوعی و ربات دو تعریف جدا هستند و یک هوش مصنوعی قوی برای تبدیل شدن به ربات نیاز به جسم دارد تا با آن حرکت کند.

۱ - هوش‌مصنوعی

Artificial Intelligence (2001)

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم ai

خلاصه داستان: پسر بچه رباتی سعی می‌کند تا یک پسر واقعی شود.

خب قطعا با خوندن خلاصه داستان متوجه شباهت داستان این فیلم با داستان پینوکیو شده‌اید. تنها تفاوت این است که اینجا یک ربات آرزوی تبدیل شدن به انسان را دارد.

هدف کارگردان ساخت فیلمی احساسی است. پسر رباتی که کدگذاری شده تا عشق بورزد. اما کاملا واضح است که این پسر فقط یک ربات است و برنامه‌نویسی شده تا محبت کند. هرچه عشق و محبت در این فیلم می‌بینیم مربوط به انسان‌های این فیلم است.

اما اگر موشکافانه فیلم را تماشا کنید متوجه می‌شوید که داستان فیلم درباره‌ی ربات و انسان نیست. داستان آن مربوط به هوش مصنوعی است.

این فیلم رباتی، حقیقتی را دنبال می‌کند که ما آن را نادیده می‌گیریم. این حقیقت که هوش مصنوعی واقعا هوشمند نیست و نمی‌تواند تفکر کند.
در واقع هوش مصنوعی بر اساس الگوها و الگوریتم‌هایی که در خود دارد، به سوالات شما پاسخ می دهد و خود توانایی تفکر و تصمیم گیری ندارد.

۲ - من ربات هستم

I, Robot (2004)

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم i robot

خلاصه داستان: داستان این فیلم در سال 2035 اتفاق میافتد زمانی که یک کاراگاه پلیس جنایتی را بررسی می‌کند که توسط یک ربات اتفاق افتاده و باعث اتفاقات بد بعدی می‌شود.

بعید می‌دانم کسانی که عاشق ربات‌ها و فیلم‌های رباتی هستند این فیلم را ندیده باشند. این فیلم روایتگر بزرگ‌ترین نگرانی بشر از پیشرفت ربات‌ها است. در طول تاریخ از زمان ساخت اولین ربات انسان‌نما همیشه سوالاتی وجود داشته ولی بزرگترین و مهم‌ترین سوال این است. چه زمانی ربات‌ها آنقدر قدرتمند می‌شوند تا جای انسان‌ها را بگیرند و علیه انسان‌ها شورش کنند؟

در این فیلم این اتفاق میافتد و ربات‌ها اینقدر هوشمند می‌شوند که علیه صاحبانشان شورش می‌کنند و سعی در بدست گرفتن حکومت دارند. اما ویل اسمیت که نقش یک کاراگاه را بازی می‌کند به کمک یک ربات مستقل از این اتفاق جلوگیری می‌کند.

۳ - تبدیل شوندگان

Transformers (2007-2017)

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم تبدیل شوندگان

خلاصه داستان: تبدیل‌شوندگان یک مجموعه فیلم است که در 5 قسمت مختلف روایتگر جنگ باستانی بین دو نژاد از ربات‌ها به نام آتوبات‌های قهرمان و دیسپتیکان‌های ظالم می‌باشد. سایبرترون‌ها برای بدست آوردن منبع انرژی بسیار قوی، که دست یک نوجوان است به زمین می‌آیند.

خب از اونجایی که من علاقه زیادی به ربات‌ها و ماشین‌ها دارم برای همین به شدت طرفدار این مجموعه فیلم هستم، طوری که  بعضی از قسمت‌های آن را بارها دیده‌ام. باید بگوییم که این فیلم رباتی بسیار خلاقانه و پر از صحنه‌های تخیلی و هیجان‌انگیز است و شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کند.

اگر بخواهیم درباره‌ی ربات‌های این فیلم صحبت کنیم باید بگویم همانطور که از اسمشان پیداست (آتوبات)، ربات‌هایی هستند که وقتی نیاز به حرکت کردن با سرعت زیاد داشته باشند تبدیل به ماشین می‌شوند.

اما واقعیتی این است که آتوبات‌ها از نظر هوشی همانند انسان هستند. به طوری که دیگر نمی‌توان به آنها ربات‌ انسان‌نما گفت بلکه خودشان موجودی کاملا جدید هستند که من به آنها روبونسان می‌گویم. البته داستان فیلم هم این را تایید می‌کند و در آنجا هم به این موجودات سایبرترون گفته می‌شود. موجوداتی که از فضا به زمین می‌آیند و مانند ربات‌های دیگر ساخته دست انسان نیستند. این روبونسان‌ها خیلی تخیلی و دور از ذهن به نظر می‌رسند و فقط در تصور ما جای دارند. ما حتی در نسخه‌های کوچک هم نمی‌توانیم چنین ربات‌هایی بسازیم چه برسد در این ابعاد غول‌آسا و با این همه توانایی. پس بیاید فقط با دیدن این فیلم رباتی از آن لذت ببریم تا بعداً با پیشرفت کردن علم به این بحث بپردازیم.

۴ - فولاد ناب

Real Steel (2011)

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم real steal

خلاصه داستان: در آینده‌ای که ربات‌ها در مسابقات بکس با هم رقابت می‌کنند یک مربی بکس تلاش می‌کند تا با یک ربات دور انداخته شده پیشرفت کند و به اوج برسد. همچنین در این مسیر پسر ۱۱ ساله‌اش او را همراهی می‌کند.

از نظر من این فیلم بسیار جذاب و پر مفهوم است چون علاوه بر استفاده از ربات‌ها، کلی داستان آموزنده از تلاش و همکاری یک پدر و پسر وجود دارد. اصل داستان مربوط می‌شود به زمانی که مسابقه بکس انسان‌ها جای خودش را به مسابقه بکس بین ربات‌ها داده است. چرا که مسابقه بین ربات‌ها از مبارزه بین انسان‌ها بهتر است. چون آسیب دیدگی‌های انسان به سختی درمان می‌شود، ولی ربات‌ها پس از آسیب قابل تعمیر شدن می‌باشند، و از جنبه‌ی دیگر، انسان‌ها می‌توانند خشم خود را از طریق این مسابقات بر طرف کنند.

اینقدر این فیلم برای من جذاب است، که همین الان دوست دارم آن را یک بار دیگر تماشا کنم.

مسابقات بین ربات‌های جنگجو کوچک آنقدر جذاب است که برنامه‌های مختلف آنها را نمایش می‌دهند پس مسابقه بین ربات‌های بزرگ و زیبا که می‌توانند به طور شگفت انگیزی مبارزه کنند و تعادلشان را از دست ندهند قطعا پر بیننده‌تر خواهد بود. ربات‌هایی که تا الان ساخته شده‌اند را می‌توان مانند لاکپشتی که به پشت افتاده است عاجز کرد.

۵ - حاشیه اقیانوس آرام

Pacific Rim (2013-2018)

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم pacific rim

خلاصه داستان: داستان این فیلم در جایی اتفاق میافتد که جنگی بزرگ و سخت میان ربات‌های شبیه به انسان و هیولاهای دریایی که از دنیای دیگری میایند در جریان است.

نویسنده این داستان آینده‌ای تاریک و تلخ را به نمایش گذاشته که در آن ربات‌ها نجات دهنده‌ی انسان‌ها می‌شوند. خب بیاید از نظر یک عشق ربات این فیلم رو بررسی کینم. این فیلم دو قسمت دارد که اولی سال 2013 و دومی سال 2018 پخش شده و به جز تخیلی‌تر شدن و سنگین‌تر شدن جنگ تفاوت داستانی خاصی ندارند.

اما ربات! خب ربات‌های این داستان برای حرکت کردن به دو خلبان نیاز دارند در واقع ربات‌ها در اینجا یک ماشین قول پیکر به حساب می‌آیند که از تکنولوژی بالایی برخوردار است و برای جنگیدن استفاده می‌شوند. در قسمتی از فیلم نقش اصلی که یک خلبان است وارد یک ربات قدیمی می‌شود و با آن به جنگ می‌رود. چون هیولا‌های دریایی مدام در حال تکامل هستند، می‌توانند ربات‌های جدید را شناسایی کرده و به آنها آسیب بزنند.

خب واقع بینانه که نگاه کنیم خط داستان این فیلم بیشتر تخیلی است و هدف خاصی را دنبال نمی‌کند. یا اگر هم دنبال می‌کند برای من مفهوم نبود. اما نمی‌توان از خلاقیت، کیفیت، صحنه‌های درگیری جذاب و ربات‌های غو‌ل‌آسای این فیلم گذشت. همچنین این فیلم دقیقا چیزی است که انتظار می‌رود، یک فیلم اکشن، هیجانی و تخیلی که هر عاشق فیلم رباتی را مجذوب خودش می‌کند.

۶ - چپی

Chappie (2015)

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم chappie

خلاصه داستان: در آینده‌ای نزدیک در زمانی که یک نیروی پلیس مکانیزه و ظالم وجود دارد رباتی به نام چپی از آنها دزدیده شده و دوباره برنامه‌ریزی می‌شود تا تبدیل به اولین رباتی شود که توانایی فکر کردن و درک احساسات را دارد.

قطعا دنیایی که داستان فیلم در آن جریان دارد تلخ‌ترین و به اصطلاح سمّی‌ترین آینده‌ای است که ما تصور می‌کنیم. آینده‌ای که در آن محبت و فداکاری جای خود را به جنگ و خونریزی داده و ربات‌ها در سردتر و بدتر کردن اوضاع نقش اساسی دارد.

در این فیلم تاریک‌ترین جنبه ربات‌ها و اشتباه‌ترین نوع استفاده از آنها، یعنی جنگیدن و کشتن انسان‌ها را به نمایش در می‌آید تا لحظه‌ای به این فکر کنیم آیا وجود ربات‌ها واقعا مفید است؟

اگر شما تا آخر فیلم را تماشا کنید آنگاه متوجه می‌شوید چپی که یک ماشین کشتار بود تبدیل به یک دوست رباتی و مهربان شد و وفادارانه از صاحب خودش مراقبت کرد. این داستان به ما نشان می‌دهد که قضیه و داستان ربات‌ها مانند چاقویی است که می‌تواند دست یک جراح باشد و جان انسان‌ها را نجات دهد یا دست یک قاتل باشد و جان انسان‌ها را بگیرد. وجود و پیشرفت ربات‌ها خوب است اما تا وقتی که مصرف‌کننده از آن برای منافع غیر انسانی خودش استفاده نکند.

البته افرادی که با رباتیک به اندازه کافی آشنا هستن و آموزش‌های لازم در این زمینه را دیده‌اند، به این راحتی‌ها باور نمی‌کنند که ربات‌ها قدرت آسیب زدن به انسان‌ها را در واقعیت بدون دستور مستقیم انسان‌ها داشته باشند.

۷ - سرزمین فردا

Tomorrow land (2015)

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم tomorrowland

خلاصه داستان: داستان در مورد یک نوجوان کنجکاو و یک مخترع است که وارد سرزمینی در زمان و مکان متفاوتی می‌شوند تا ماموریتی که سرنوشت برایش رقم زده است را انجام دهند. اگر شما هم  مثل نوجوان داستان این فیلم هستید یا کسی را می شناسید که به دنیای رباتیک علاقه دارد، همین‌جا و همین حالا کلیک کنید تا شاید سرنوشت شما یا کسی که می‌شناسید هم با تغییرات روبرو شود.

از نظر من این فیلم بسیار نزدیک به تصور ما از آینده است. در واقع شهری که در این فیلم می‌بینیم همان شهری است که دیزنی طرح و ایده‌ی ساخت آن را آماده کرده است. یک شهر پر از ربات، جت‌پک، ساختمان‌های بزرگ و خودرو‌های پرنده که دور آنها را یک مسیر بزرگ از قطار شهری فرا گرفته است. 

اگر بخواهیم زمانی را تصور کنیم که ربات‌ها به تکامل رسیده و علیه انسان‌ها شورش می‌کنند؛ آنگاه تصویری که در ذهن ما از ربات‌ها تشکیل می‌شود چیزی شبیه به ربات‌های این فیلم است. در کنار کیسی که نقش اصلی و نوجوان کنجکاو داستان است یک ربات انسان‌نما وجود دارد. این ربات که در فیلم آتنا نام دارد بسیار شبیه به انسان است و گمان می‌کند که با استفاده از کیسی می‌تواند شهر خودش را که همان شهر آینده است نجات دهد. البته نباید گول ظاهر معصوم و مهربان این ربات را خورد چون در هر حال یک ربات خشن در پوسته و ظاهر یک دختر بچه‌ی با مزه است.

از زاویه دید یک عاشق ربات این فیلم رباتی بسیار جذاب است چون تمام چیزی که از ربات‌ها می‌خواهند در آن قرار گرفته مثلا مبارزه ربات‌ها، ربات‌های هوشمند، ربات‌های خدمتکار و ربات‌هایی که احساسات دارند. اگر این فیلم را ندیده‌اید یا آن را فقط به عنوان یک فیلم علمی‌تخیلی تماشا کردید پیشنهاد من این است که این فیلم را دوباره و با توجه به ربات‌های داخل فیلم از اول تماشا کنید. و در آخر به جای کیسی، زمانی که وان حمام پرتاب می‌شود و زمانی که فرود می‌آید دقت کنید، شاید بتوانید یک گاف از کارگردان بگیرید!!!

۸ - بامبل‌بی

(2018) Bumblebee

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم bumblebee

خلاصه داستان: داستان از آنجایی شروع می‌شود که پس از جنگ سال 1987 بامبلبی مجبور به عقب نشینی و پناه گرفتن در گاراژی در کالیفرنیا می‌شود. پس از سال‌ها چارلی در سن 18 سالگی بامبلبی را پیدا می‌کند که خسته از جنگ و آسیب دیده است.

اعتراف می‌کنم که فیلم بامبلبی هم باید زیر مجموعه تبدیل‌شوندگان قرار می‌گرفت ولی چون من عاشق شخصیت بامبلبی و ماشین‌هایی که به آن تبدیل می‌شود هستم و این فیلم داستانی مجزا از داستان‌های تبدیل‌شوندگان دارد در این لیست قرار دادم تا خدایی نکرده از قلم نیافتد.

خب می‌دانم که همه‌ی علاقه مندان به فیلم مخصوصا فیلم‌ رباتی، بامبلبی را می‌شناسند این ربات زرد محبوب توانایی‌های جذابی دارد مثلا در یکی از بخش‌های فیلم با اسکن کردن خودرویی که از کنارش رد شد خودش را به آن تبدیل کرد، کاری که دست‌یابی به آن در دنیای هنوز قابل انجام نیست اما شاید به زودی اتفاق بیفتد. تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است.

۹ - سگ رباتی ای ایکس ال

(2018) A-X-L

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم axl

خلاصه داستان: ای ایکس ال یک سگ رباتی فوق محرمانه است و توسط یک نوجوان که مورد تحقیر دوستانش است در بین زباله‌ها پیدا می‌شود. ای ایکس ال همانند سگ واقعی به صاحب و همدم جدید خودش وفادار است و از او محافظت می‌کند.

۱۰ - من مادر هستم

(2019) I Am Mother

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم i am mother

خلاصه داستان: بعد از انقراض بشریت، یک دختر باز مانده از آن دوران توسط رباتی که برای بازسازی مجدد زمین طراحی شده است بزرگ می‌شود. اما رابطه‌ی منحصر به فرد آنها با ورود یک غریبه با خبرهای نگران کننده درگیر چالش می‌شود.

اگر شما هم مثل من عاشق فیلم‌های علمی تخیلی هستید بعید است که این فیلم را دوست نداشته باشید. با اینکه شخصیت‌های داستان مجموعا 3 نفر می‌باشد و کارگردان این فیلم اولین تجربه ساخت فیلم سینمایی خودش را پشت سر می‌گذارد اما موفق به ساخت فیلم بسیار زیبایی شده است.

تمام چیزهایی که یک عاشق ربات از یک فیلم رباتی انتظار دارد در این فیلم حاظر است، فضای آخر الزمانی، ربات، هوش‌مصنوعی و کلی داستان تخیلی از آینده و سرنوشت انسان‌ها پس از پیشرفت ربات‌ها، همگی در این فیلم وجود دارند.

این فیلم از نگاه منتقدین نیز بسیار جذاب بوده به طوری که کارگردان را نولان بعدی خطاب کرده‌اند یا در تمجید از این فیلم گفته‌اند که دیدن یکبار آن کافی نیست.

۱۱ - مرد آزاد

(2021) Free Guy

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم free guy

خلاصه داستان: یک کارمند بانک متوجه می‌شود که NPC یک بازی ویدیویی وحشیانه است.

بیشتر جذابیت این فیلم جلوه‌های ویژه بصری و استفاده از صحنه‌های اکشن است. اما قسمتی که به علاقه‌مندان رباتیک و هوش‌مصنوعی مربوط می‌شود زمانی است که متوجه می‌شویم که شخصیت اصلی داستان، آن چیزی که تصور می‌کنیم نیست و NPC یک بازی خشن می‌باشد. البته یک NPC معمولی نیست. مرد آزاد از هوش‌مصنوعی غنی با توانایی یادگیری سریع، بهره می‌برد که حتی می‌تواند عاشق شود و به دیگران محبت کند.

برای اینکه داستان فیلم اسپویل نشود ادامه نمی‌دهم، ولی به همه‌ی علاقه‌مندان به فیلم‌های رباتی، علمی تخیلی، هوش‌مصنوعی و حتی کمدی پیشنهاد می‌کنم حتما این فیلم را تماشا کنند.

۱۲ - بیشتر از ربات

(2022) More Than Robot

بهترین فیلم‌های رباتی کاور فیلم more than robot

خلاصه داستان: چهار تیم از نوجوانان از سراسر جهان برای مسابقه رباتیک First 2020 آماده می‌شوند، اما در این سال، برخلاف سال‌های قبل، بچه‌ها می‌آموزند که چیزی بیشتر از ربات‌ها برای رقابت وجود دارد.

این فیلم سلامی دوباره به امید است. این سال‌های تاریک شیوع ویروس باعث توقف بسیاری از فعالیت‌های جذاب شد ولی نتوانست انسان‌ها را متوقف کند. این فیلم دقیقا بیانگر این موضوع می‌باشد. هدف اصلی نویسنده، نشان دادن کار تیمی، رقابت در کنار رفاقت، تلاش و پشتکار و از همه مهم‌تر معرفی مسابقات FIRST است.

مستند، درباره‌ی چهار تیم کاملا متفاوت است، برای مثال یکی از تیم‌ها از طبقه مرفه جامعه با ۶۰ عضو از کالیفرنیا است و تیم های دیگر با شرایط متفاوت از ناحیه‌ای به نام واتس، ژاپن و مکزیک هستند. با اینکه این مسابقات به خاطر شیوع بیماری دو سال برگزار نشد ولی بچه‌ها دست از تلاش بر نداشتند.

یکی از جذاب ترین قسمت‌های این فیلم صحنه‌ای است که یادآور دوران خوش گذشته و دورهمی‌های جذاب علمی است. آن جایی که در یک سالن شلوغ، بچه‌های پر سر و صدا و با انگیزه در کنار ربات‌هایشان در حال خوش گذرانی و آماده شدن برای مسابقه هستند. شاید به نظر بیاید که این مستند درباره‌ی ربات‌ها یا یک فیلم رباتی باشد ولی در واقع درس زنگی برای همه‌ی افراد است.

۱۲+۱ - فلابر

Flubber

فیلم فلابر و ربات زرد رنگ

خلاصه داستان: یک استاد دانشگاه ماده‌ای را کشف می‌کند که به خواست خودش تغییر شکل می‌دهد و می‌خواهد با استفاده از آن ماده که Flubby نام دارد زندگیش را سر و سامان می‌دهد.

داستان فلاپی درمورد یک استاد دانشگاه است که در کار خودش قرق شده و زندگی کردن را فراموش کرده است. بعد از اینکه این استاد دانشگاه که نقش آن را رابین ویلیامز بازی کرده، توانست فلاپی را اختراع کند در زندگیش دچار مشکلاتی شد که از این موضوعات فاصله می‌گیریم و به سراغ بخش رباتی آن می‌رویم.

استاد دانشگاه داستان ما یک ربات ساخته که در حل مشکلات زندگی کمکش کند. ربات ویبو که در واقع یک منشی رباتی است بار احساسی داستان را نیز به دوش می‌کشد. ویبو که دوست دارد انسان باشد عاشق استادش شده و هرکاری می‌کند تا بتواند توجه او را به خودش جلب کند. اما پایان غم انگیزی برای این ربات اتفاق می‌افتد.

۱۲+۲ - مرد ۲۰۰ ساله

Bicentennial Man

فیلم رباتی مرد ۲۰۰ ساله

خلاصه داستان: یک ربات انسان‌نما تلاش می‌کند تا به عنوان یک انسان زندگی کند.

فیلم مرد ۲۰۰ ساله حول محور رباتی است که تلاش می‌کند تا تبدیل به انسان شود.اما نباید فقط از این جنبه به داستان نگاه کرد چون این ربات با آموختن بسیاری از نکات اولیه مثل خندیدن، دوست داشتن، خشم و ناراحتی همانند یک بچه که در حال بزرگ شدن است تلاش می‌کند تا فراتر از یک ربات ساده باشد. اندرو (ربات انسان‌نمای داستان) به اندازه‌ی یک مرد ۲۰۰ ساله آموزش می‌بیند و یاد میگیرد که عاشق شود.

بخش مهمی که از نظر یک دوستدار ربات مهم است عاشق شدن یک ربات است. و سوالی که بارها با آن مواجه شده‌ایم که آیا ربات‌ها آنقدر پیشرفت می‌کنند تا عاشق شوند؟

در این فیلم رباتی با عاشق شدن یک ربات مواجه می‌شویم تا با تخیل کردن، سرنوشت‌های مختلفی را برای پیشرفت ربات‌ها در نظر بگیریم.

۱۲+۳ - خودکار

Automata

فیلم رباتی خودکار

خلاصه داستان: نژاد بشر در حال انقراض است و عصر ربات‌ها در حال آغاز.

نمی‌توان از شباهت این فیلم با فیلم رباتی I Robot قافل شد اما تفاوت‌های جذابی نیز وجود دارد که باعث لذت بردن شما از فیلم خواهد شد. فضای فیلم در محیطی آخرالزمانی اتفاق می‌افتد جایی که انسان‌ها و ربات‌ها برای بقا با هم مبارزه می‌کنند. 

ربات‌های این فیلم از قوانینی پیروی می‌کنند که نمی‌توانند به انسان‌ها آسیب بزنند یا باعث آسیب دیدن آنها شوند اما قانونی برای تغییر نکردن ربات‌ها وجود ندارد. برای همین به مرور زمان ربات‌ها قوانین را تغییر داده و انقلاب می‌کنند. حتی زمانی می‌رسد که خودشان ربات‌های دیگر را تولید می‌کنند.

و دوباره در این فیلم شاهد مواجه با سوال بزرگی که درباره‌ی ربات‌ها وجود دارد هستیم. آیا ربات‌ها آنقدر پیشرفت می‌کنند که مستقل شده و علیه انسان‌ها قیام کنند؟ سوالی که بارها و بارها آن را مطرح کردیم و در فیلم‌های دیگر نیز شاهد آن بوده‌ایم.

۱۲+۴ - انتقام جویان

Avengers

خلاصه داستان: پروژه‌ای که قرار بود باعث صلح در جهان شود با شکست مواجه شده و اولتران تبدیل به قدرتمندترین دشمن انتقام جویان می‌شود.

اگر به فیلم‌های علمی و تخیلی علاقه داشته باشید با انتقام جویان آشنا هستید. تونی استارک (مرد آهنی) ربات‌های مختلفی می‌سازد و در قسمت‌های مختلف شاهد حضور آنها بوده‌ایم. اما در Avengers age of ultron پروژه‌ی تونی استارک شکست می‌خورد و باعث فاجعه می‌شود.

اگر واقع بینانه بخواهیم به این فیلم نگاه کنیم باید گفت که هدف خاصی را دنبال نمی‌کند و با صحنه‌های اکشن جذاب و جلوه‌های بصری شما را مجذوب می‌کند. اما می‌توان نتیجه‌ گیری‌هایی نیز داشت.

برای مثال ممکن است روزی فرا برسد که قدرت‌هایی از خارج زمین ما را تهدید کنند، و ما بدون کمک ارتشی از ربات‌ها نمی‌توانیم با آنها مقابله کنیم. پس اینگونه که به نظر می‌رسد پیشرفت ربات‌ها باعث می‌شود تا ما در آینده‌ای نزدیک شاهد حضور ربات‌های پلیس و جنگجو باشیم.

اتفاقی که در این فیلم می‌افتد نیز بر اساس همین نظریه و تخیل است. اما همانطور که گفته شد پروژه‌ی ساخت ارتش رباتی با شکست مواجه شده و تبدیل به یک فاجعه‌ی بزرگ می‌شود.

۱۲+۵ - کد ۸

Code 8

فیلم سینمایی کد ۸

خلاصه داستان: یک کارگر ساختمانی با قدرت‌های خارق العاده خودش سعی در مبارزه و جمع کردن پول دارد.

داستان جالب، صحنه‌های اکشن و استفاده از ربات‌ها در این فیلم باعث شده تا نظر ما نسبت به این فیلم جلب شود. قهرمان داستان که قدرت‌های ماورایی دارد، برای نجات زندگی مادرش با سازمانی فاسد همکاری می‌کند.
فضای داستان، زمانی تاریک را به تصویر می‌کشد که در آن انسان‌های درستکار هم دچار تردید می‌شوند. دقیقا موقعیتی که برای شخصیت اصلی داستان پیش می‌آید بیانگر این موضوع است.
اما قسمت جذاب داستان استفاده از ربات‌ها است. در این فیلم ربات‌ها بسیار سرد و بی روح نشان داده می‌شوند طوری که تنها به دنبال انجام ماموریت هستند و این موضوع باعث شده تا بسیار مقتدر، خشن و قدرتمند به نظر بیایند، مخصوصا در هنگام فرود آمدن.

۱۲+۶ - قطعه یدکی

Spare Part

داستان شرکت کردن مسابقه رباتیک در فیلم Spare Part

خلاصه داستان: چهار دانش‌آموز دبیرستانی مکزیکی با مقدار کمی سرمایه یک باشگاه رباتیک تشکیل می‌دهند و با تیم‌های قدرتمند که سرمایه‌ی زیادی نیز دارند رقابت می‌کنند. 

همیشه از کودکی دوست داشتم تا در مسابقات رباتیک شرکت کنم و بتوانم ربات بسازم. احتمالا شمایی که دارید این مطلب را می‌خوانید یا آرزوی شرکت در اینگونه مسابقات را دارید و یا احساس می‌کنید که برای شروع دیر است. اما باید بگوییم هیچ وقت دیر نیست و نباید از آرزوی خود دست بکشیم، پس در هر سنی که هستید می‌تونید همین حالا کلیک کنید تا داستان خودتون رو شروع کنید.

داستان این فیلم از یک اتفاق واقعی الهام گرفته شده و باعث می‌شود تا ما به فکر فرو برویم. به این فکر کنیم که افرادی هستند با محدودیت‌های بسیار و مشکلات متعدد اما با تلاش و پشتکار موفق می‌شوند. برای همین به همه‌ی بچه‌هایی که به رباتیک علاقه دارند پیشنهاد می‌کنم تا حتما این فیلم را ببینند و بعد از آن یه سری به سایت پیشروبات بزنند تا با شرکت در دوره‌های مرتبط برای مسابقات رباتیک مختلف آماده شوند.

این تیم با چالش‌های مختلفی رو به رو می‌شود، از مشکل اقامت غیر مجاز یکی از اعضای تیم تا مشکل تامین سرمایه‌ی مورد نیاز برای کنترل از راه دور ربات. اما اصلی‌ترین مشکل آنها رقابت با تیم‌های پولدار که هزاران دلار برای ساخت رباتشان خرج می‌کنند در یک مسابقه‌ی سخت و نفس‌گیر است مسابقاتی که برای ربات‌های زیر دریایی طراحی شده است.

۱۲+۷ - فینچ

Finch

فیلم رباتی فینچ

خلاصه داستان: زمانی که زمین برای زندگی کردن زیاد مناسب نیست، رباتی که برای محافظت از یک سگ طراحی شده به دنبال آموختن معنای عشق و دوستی و انسان بودن است.

درست است که از همین ابتدا می‌توان پایان تلخ فیلم را حدس زد اما ما باید به این فکر کنیم که اگر از زمین محافظت نکنیم سرنوشتی مثل پایان این فیلم در انتظار ماست. در نهایت باید زمین را برای ربات‌ها به ارث بگذاریم و با آن وداع کنیم. وقتی زمین دیگر جای مناسبی برای زندگی نباشد آن وقت انسان‌ها که آسیب پذیر هستند از بین رفته و ربات‌هایی که مقاومت زیادی دارند و می‌توانند خودشان را پس از آسیب دیدن تعمیر کنند جایگزین خواهند شد.
اما سوالی که به وجود می‌آید این است، آیا ربات‌ها هم می‌توانند مثل انسان‌ها محبت کنند یا رفتار آنها محدود به دستورات و کدنویسی‌های سازنده می‌شود؟ چیزی که شخصیت این فیلم نیز به دنبال آن است همین موضوع می‌باشد، آیا بعد از مرگش رباتی که ساخته می‌تواند از سگش مراقبت کند؟

۱۲+۸ - مگان

Megan

فیلم رباتی مگان

خلاصه داستان: داستان این فیلم ترسناک است و حتما با نظارت خانواده دیده شود. یک مهندس رباتیک، رباتی برای محافظت از دختر خوانده‌اش میسازد ولی همه چیز مطابق برنامه پیش نمی‌رود.

یکی از شغل‌هایی که مورد علاقه‌ی ما دوست داران ربات است مهندسی رباتیک و ساخت ربات‌های انسان‌نماست. یکی از شخصیت‌های اصلی مهندس رباتیکی است که تازه دختر بچه‌ای را به فرزند خواندگی قبول کرده و تجربه‌ای از بزرگ کردن بچه ندارد. به همین خاطر رباتی که در محل کار ساخته را جوری برنامه‌نویسی می‌کند تا از این دختر بچه محافظت کند.

خب تا اینجا با یک داستان ساده و کلیشه‌ای رو به رو هستیم اما از اینجا به بعد داستان جالب می‌شود وقتی که ربات از فرمان مستقیم سازنده‌اش سرپیچی می‌کند. و تنها هدفی که برای ربات مهم می‌شود حفاظت از دختر بچه است تا هیچ آسیبی نبیند و از هیچ کاری خود داری نمی‌کند.

داستان محتوای ترسناکی دارد پس بچه‌ها این فیلم را با نظارت خانواده تماشا کنند.

۱۲+۹ - جونگی

Jung_E

فیلم سینمایی جونگی

خلاصه داستان: زمان اتفاقات فیلم در قرن ۲۲ است، جایی که زمین دیگر قابل سکونت نیست و نتیجه‌ی جنگ وابسته به شبیه سازی مغز سرباز نخبه‌ای است که مرده.

داستان فیلم در محیطی سایبرپانکی و آخر الزمانی اتفاق می‌افتد که غیر از جنگ و دعوا چیزی باقی نمانده. شخصیت‌های اصلی داستان که یک مادر و دختر هستند به دنبال پیدا کردن احساسات و نمایش عاطفه و محبت هستند.
این فیلم برای ما دوست دارن فیلم‌های رباتی از چند جهت جذاب است.
۱- صحنه‌های جذاب فیلم مربوط به تقابل ربات‌ها است. مثلا در بخشی از فیلم دو ربات پلیس به جونگی حمله می‌کنند که از لحاظ بصری بسیار جذاب و خیره کننده است. 
۲- ربات اصلی این فیلم به جای هوش مصنوعی از خاطرات و شبیه سازی مغز یک سرباز استفاده می‌کند. درواقع این ربات یک سایبورگ است که از هوش یک انسان استفاده می‌کند و بدن آن کاملا رباتی است.
۳- با توجه به هوش این ربات می‌توان توقع داشت که احساسات را درک کند و بتواند عشق بورزد.

۱۲+۱۰ - خالق

The Creator

فیلم خالق فیلم های رباتی

خلاصه داستان: در زمانی که انسان‌ها درحال مبارزه با ربات‌ها و هوش‌مصنوعی هستند، یک سرباز کهنه کار با پیدا کردن پسربچه‌ای رباتی سرنوشت جنگ را تغییر می‌دهد.

تعدادی از منتقدان پس از تماشا کردن این فیلم آن را بسیار غیر واقعی و نامناسب ارزیابی کردند اما همگی معتقد هستند که جلوه‌های ویژه‌ی این فیلم بسیار هوشمندانه و جذاب ایجاد شده و ربات‌ها جزئیات منحصر به فردی دارند.

با توجه به انتقادهای زیادی از این فیلم شده باید گفت، بسیاری معتقدند که در این فیلم رباتی، کارگردان ربات‌ها را خیلی ایده‌آل و مهربان به تصویر کشیده است و ربات‌ها هرگز بی‌رحمی یا خشونت بیجا در فیلم ندارند اما از سوی دیگر انسان‌ها ارتش شر و ظالم ماجرا هستند و بدون هیچ رحمی ربات‌ها را از روی زمین پاک می‌کنند.
به نظر من داستان فیلم و ربات‌ها بسیار جذاب بودند و از نظر محتوایی نیز فیلم سرگرم کننده‌ای بود برای همین به شما هم پیشنهاد می‌کنم که این فیلم را به همراه خانواده تماشا کنید.

بازوهای آشپز رباتیک برنامه‌ریزی می‌شوند تاعملکردی مشابه دست انسان در آشپزی داشته باشند. در اینجا با ۷ بازوی آشپز برتر دنیا آشنا می‌شویم

دوست رباتی یکی از گونه‌های ربات‌های شخصی است که در کنار دستیار رباتی و خدمتکار رباتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه ما بهترین ربات‌های شخصی را معرفی می‌کنیم. 

انیمیشن های رباتی و پاسخ به دو سوال همیشگی انسان ها: آیا ربات ها دشمن انسان ها خواهند بود یا دوست و متحد انسان ها ؟

4.3/5 - (123 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
 • محمدطاها عراقی پاسخ
  4 دی, 1401 @ 12:33 ب.ظ

  سلام خیلی مطلب مفیدی بود ایکاش لینک دانلود فیلم‌هارو هم بزارین

  • مجله پیشروبات پاسخ
   5 دی, 1401 @ 15:03 ب.ظ

   سلام ممنون از پیشنهادتون، متاسفانه امکانش نیست ولی شما با یه جست و جوی ساده توی اینترنت می‌تونید اونارو پیدا کنید.

 • شهیدی پاسخ
  5 دی, 1401 @ 13:41 ب.ظ

  عجب فیلمای خفنیو معرفی کردی

  • مجله پیشروبات پاسخ
   5 دی, 1401 @ 15:00 ب.ظ

   ممنون از نظر انرژی بخش شما

 • سهیل احمدی پاسخ
  17 دی, 1401 @ 14:21 ب.ظ

  خیلی فیلم باحالی بود سایتی رو میشناسین که بشه دوبله فارسیشونو دانلود کرد؟

  • مجله پیشروبات پاسخ
   18 دی, 1401 @ 10:14 ق.ظ

   خیلی ممنون از نظر شما ایکاش می‌گفتین از کدوم فیلم بیشتر خوشتون میاد. چون فیلمایی که معرفی کردیم خیلی محبوب و معروف هستن با یه جست و جوی ساده میتویند پیداشون کنین.

 • مهدی سعادتی پاسخ
  1 بهمن, 1401 @ 17:14 ب.ظ

  خیلی باحال بود دستتون درد نکنه دیدن این فیلما بعد از کنکور واقعا میچسبه

  • مجله پیشروبات پاسخ
   1 بهمن, 1401 @ 17:24 ب.ظ

   سلام مهدی امیدوارم که تو آزمون موفق بوده باشی حتما بعد از اینکه فیلم‌هارو دیدی نظرت رو درموردشون بگو

 • عشق فقط سورن پاسخ
  11 بهمن, 1401 @ 21:05 ب.ظ

  یه سری ها رو از پیش دیده بودم عالی هستن. بقیه رو هم می بینم. مرسی

  • مجله پیشروبات پاسخ
   19 بهمن, 1401 @ 13:39 ب.ظ

   سلام خوشحالم که این مطلب برات مفید بوده و تونستیم فیلمایی که ندیدی رو بهت معرفی کنیم.

 • محمد پاسخ
  21 اسفند, 1401 @ 0:20 ق.ظ

  سلام خسته نباشد
  ممنون بابت معرفی فیلم ها
  فیلم های خفنی ولی من ۹۰٪ فیلم ها رو دیده بودم.
  یه سوالی ازتون دارم من چندین ساله دونباله یه فیلم هستم که اسمش رو نمی دونم
  فیلمه اینجوریه که
  یه پسر هست که از دست های یه چیز ابی مانند درس میشه مثل برق
  و این پسره یه دختره رو دوست داره
  پسره هم باباش مرده و باباش دانشمند بوده
  هر کی اسم این فیلم رو میدونه لطفا بگه خواهشمندم یا یه کمکی کنه این فیلم رو پیدا کنم

  • مجله پیشروبات پاسخ
   21 اسفند, 1401 @ 11:09 ق.ظ

   سلام محمد حالت چطوره؟
   توضیحاتت خیلی کوتاه بود ولی من دوتا انیمیشن به نظرم میاد که شاید تو دنبالش باشی
   یکی از انیمیشن‌ها مگامن “Megaman” هست که درباره‌ی یک ربات آبیه
   دومین مورد هم خط قرمز “Red line” هست که در واقع یک انیمه به حساب میاد .
   اگه این دوتا نبود توضیحات بیشتری برام بنویس یا اگه درباره‌ داستانش چیزی به ذهنت رسید بهم بگو. توضیحاتی مثل اسم شخصیت اصلی یا سال تولید و هر مشخصه‌ای به تیم ما کمک می‌کنه که بهتر راهنماییت کنیم.

 • n. sh پاسخ
  23 تیر, 1402 @ 15:13 ب.ظ

  عالی عالی ممنون از اطلاعاتتون و معرفی فیلمای قشنگ

  • مجله پیشروبات پاسخ
   24 تیر, 1402 @ 8:24 ق.ظ

   سلام خیلی خوشحالیم که این مطلب براتون مفید بود

 • امین پاسخ
  25 تیر, 1402 @ 22:46 ب.ظ

  قطعاً بهترین فیلم رباتیک تبدیل شوندگان 5- آخرین شوالیه بهترین فیلم رباتیک و علمی تخیلی هست و بر منکرش لعنت
  همینی که مورد سوم تو این سایت آوردین تبدیل شوندگان ۵ بهترین در کل تاریخ

  • مجله پیشروبات پاسخ
   26 تیر, 1402 @ 10:10 ق.ظ

   سلام امین خوشحالم که مطلب که نوشتیم برات جذاب بوده. منم باهات موافقم که تبدیل شوندگان یکی از بهترین سری فیلم های اکشن هیجان انگیز و رباتی در تاریخه

 • Kwaisen پاسخ
  6 مرداد, 1402 @ 2:56 ق.ظ

  سلام یک فیلمی بود که
  داخلش چند نفر داخل کشتی گیر کرده بودن
  و داخل اون یک سری ربات وجود داشت
  که بازمانده ها رو می‌گرفت و تبدیل به ربات می‌کرد
  آیا اسم فیلم رو میدونید؟
  فک کنم تولیدش قبل 2017 باشه

  • مجله پیشروبات پاسخ
   7 مرداد, 1402 @ 8:43 ق.ظ

   سلام
   فیلم مسافران یا Passengers که سال 2016 ساخته شده داستان مشابه با خلاصه ای که گفتی داره
   داستان فیلم هم درمورد دو نفر هست که در یک کشتی فضایی از خواب بیدار میشن و متوجه میشن که تعداد زیادی از افراد مثل خودشون به خواب رفتن ولی تنها این دو نفر به خاطر نقص موجود در ربات های نگهبان زود تر از موعد از خواب بیدار میشن. این ربات ها برنامه ریزی شدن تا از انسان هایی که خواب هستند محافظت کنن و اگر لازم بود انها را تبدیل به ربات های مانند خودشان بکنند. (نقش‌های اصلی توسط کریس پرات و جنیفر لارنس ایفا می‌شوند)

 • حسن پاسخ
  31 مرداد, 1402 @ 4:08 ق.ظ

  سلام ببخشید من چند وقته دنبال ی فیلمی هستم ولی اسمشو یادم نمیاد حخلاصه داستانش اینه ک نسل بشر یجور دستگاهییو میسازه ک میتونه ربات های نامرئی بسازه و اینو اخر فیلم ب بقیه نشون میده و ربات های یجورایی ی ارتباطی با رو ها دارن و وقتی با انسان های دیگه تماس پیدا میکنن انسانا میمیرن و نقطه ضعفشون براده اهنه و نمیتونن بپرن و یا پرواز کنن و حتمی باید رو زمین راه برن

  • مجله پیشروبات پاسخ
   1 شهریور, 1402 @ 9:43 ق.ظ

   سلام حسن با توجه به توضیحاتی که دادی احساس میکنم فیلم The Day the Earth Stood Still رو دنبالش میگشتی اگه این فیلم نبود لطفا جزئیات بیشتری از فیلم بگو

 • حسن رحمانی پاسخ
  13 آبان, 1402 @ 1:02 ق.ظ

  سلام ممنونم از وبسایتتون من دنبال یه فیلمی هستم که شخصیت اصلی فیلم یه پردازنده جدید نصب می‌کنه و کم کم عاشق همون صدای خانم کامپیوتری میشه اسم فیلم میشه بگید ممنون میشم

  • مجله پیشروبات پاسخ
   13 آبان, 1402 @ 10:30 ق.ظ

   سلام حسن عزیز. خوشحالیم که از مطلب ما خوشت اومده. طبق توضیحاتی که دادی، اسم فیلم، Her (محصول سال 2013) هستش.

 • محمدحسین پاسخ
  3 دی, 1402 @ 1:00 ق.ظ

  سلام من چندوقته دنبال یه فیلمم اسمشو یادم نمیاد داستانش این بود که شهرشون پر از ربات های نگهبان بود ک مدت کمی اجازه میدادن مردم بیان از خونه بیرون و یا مردم یواشکی میرفتن بیرون ربات اگه متوجه میشدن با سریع بر میگشتن یه چیزیم رو گردنشون بود و اون ربات هارو یه مرد کنترل میکرد حکم شهردار رو داشت یا رئیس شخصیت اصلی فیلمم که یه پسر بود دنبال پدرش میگشت.

  • مجله پیشروبات پاسخ
   3 دی, 1402 @ 13:08 ب.ظ

   سلام محمدحسین عزیز. طبق توضیحاتی که دادی، اسم فیلمی که دنبالش میگردی، ROBOT OVERLORDS و محصول سال 2014 هستش. در حین جستجو، به یه فیلم دیگه هم که داستانی شبیه به این فیلم داشت رسیدم که اسمش Monsters Of Man عه. اگر دوست داشتی، این فیلم رو هم ببین. :)

 • ساناز پاسخ
  3 فروردین, 1403 @ 23:34 ب.ظ

  سلام یه فیلمی بود که نشون میده فضایی ها حمله می‌کنند به زمین اما اخرای فیلم مشخص میشه فضایی ها در واقع انسان ها هستند که رباتها اون هارو ۱۰۰ شاله از زمین بیرون انداختند اسمش کسی میدونه؟

  • مجله پیشروبات پاسخ
   14 فروردین, 1403 @ 11:03 ق.ظ

   سلام، این فیلم که شما به آن اشاره می‌کنید به نام “The World’s End” است. این فیلم در سال ۲۰۱۳ توسط کارگردان انگلیسی ادگار رایت ساخته شده است و یکی از فیلم‌های سه گانه “Three Flavours Cornetto trilogy” او می‌باشد. در داستان این فیلم، گروهی از دوستان دوران دانش‌آموزی دوباره با هم ملاقات می‌کنند، متوجه می‌شوند که شهرشان مورد حمله فضایی‌ها قرار گرفته است، اما این حمله در واقع توسط انسان‌های دیگر کنترل شده است.

 • هستی پاسخ
  6 اردیبهشت, 1403 @ 6:08 ق.ظ

  سلام سلام اول از همه سپاسگزارم بابت وقتی که گذاشتید و فیلم های خفنی معرفی کردید.من و دوستم دنبال یه فیلمی هستیم که داستانش اینطوریه که یه پسر بچه با یه موجود فضایی یا یه ربات دقیقا یادم نیست آشنا میشه و اون ربات سر جلسه امتحان پسر بچه داخل عینک پسره هستش و کل سوال ها رو واسش میگه لطفا بگید که اسمش میدونید

  • مجله پیشروبات پاسخ
   8 اردیبهشت, 1403 @ 13:09 ب.ظ

   سلام هستی عزیز خوشحالیم که از مطلب ما خوشت اومده. بله، فیلمی که توصیف کردید احتمالاً “Ender’s Game” است. این فیلم در سال ۲۰۱۳ به کارگردانی گاوین هود با بازی هریسون فورد منتشر شد و بر اساس رمانی با همین نام اثر اورسن اسکات کارد است. در این فیلم، پسری به نام اندرو “ایندر” ویگین، با موجودات فضایی به نام فرمیکس آشنا می‌شود و در دنیایی که در آن بشریت در حال جنگ با این موجودات است، برای آماده شدن به مقابله با آن‌ها آموزش می‌بیند. در سنتز فیلم، او با استفاده از یک شبیه‌ساز امتحان، با یک شخصیت مصنوعی به نام “پنده” (Pende) که به نظر یک ربات می‌آید، آموزش می‌بیند.

 • الهام پاسخ
  20 اردیبهشت, 1403 @ 15:43 ب.ظ

  سلام ممنون بابت معرفی فیلم های جذاب
  من دنبال یه فیلم هندی هستم که اسم ربات دختره سفیراهست وخاله پسره درستش کرده وپسره عاشق ربات شده
  دوستان اگه میدونیداسمش رولطفاراهنمایی کنید

  • مجله پیشروبات پاسخ
   5 خرداد, 1403 @ 14:12 ب.ظ

   سلام الهام عزیز! فیلمی که شما به دنبال آن هستید احتمالاً “Roobot” (نسخه هندی: “Enthiran”) است. در این فیلم شخصیتی به نام چیتی (Chitti) وجود دارد که یک ربات انسان‌نما است. اما اسم ربات در این فیلم “سفیره” نمی‌باشد. این فیلم درباره یک دانشمند به نام واسیکاران است که رباتی به نام چیتی را می‌سازد که قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای دارد.
   اگر توضیحات بیشتر یا جزئیات دقیق‌تری از فیلم مورد نظرتان دارید، می‌توانید آن‌ها را ارائه دهید تا بهتر بتوانم کمک کنم.

 • 9 تیر, 1403 @ 23:47 ب.ظ

  سلام من دنبال یک فیلم می گردم چند تا ساخته شده سینمایی
  چند نفر از یک شهر همه شبی ربات هستن فرار می کنه و خیلی شهر خفنی بود مترو رو هوا بود … و حسرار اخری می خوان فرار کن برقی به سختی فرار می کن و همه ادم شبی ربات و کار می کن

  • مجله پیشروبات پاسخ
   11 تیر, 1403 @ 10:25 ق.ظ

   سلام این توضیح مربوط به فیلم “متروپلیس” (Metropolis) است. داستان فیلم در آینده‌ای دور در شهری به نام متروپلیس اتفاق می‌افتد که در آن یک طبقه نخبه در برج‌های بلند زندگی می‌کنند و طبقه کارگر در زیر زمین مشغول به کار هستند. یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم، فرزند یکی از رهبران طبقه نخبه است که با کمک رباتی به نام ماریا تلاش می‌کند تا نابرابری‌های اجتماعی را از بین ببرد.

 • Mohammad پاسخ
  18 تیر, 1403 @ 17:30 ب.ظ

  سلام ممنون بابت معرفی فیلم های نابتون میشه چندتا از فیلم های ربات جنگی مثل سبک اقیانوس آرام ۲ معرفی کنید

  • مجله پیشروبات پاسخ
   19 تیر, 1403 @ 9:44 ق.ظ

   سلام محمد خوشحالیم که مطلب ما برات مفید بوده. به زودی فیلم های جدیدی به این مطلب اضافه میشه؟

Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات