لیگ ربات های خلاقانه و مشاغل پر خطر در استیم کاپ ایران ۲۰۱۹​

رویدادها | 0 نظر | ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
4.9/5 - (15 امتیاز)

لیگ ربات های خلاقانه و مشاغل پر خطر در استیم کاپ ایران ۲۰۱۹​

انسان‌ها همیشه رو در روی خطرات گوناگون قرار گرفته‌اند، به همین دلیل تمام توان خود را به کار می‌برند تا با به کارگیری خلاقیت و نوآوری ابزار لازم برای حفاظت از خود را ابداع و اختراع کنند.

امروزه ساخت ربات‌ها از جمله راه‌کارهای حفاظت از جان انسان‌ها در برابر خطرات گوناگون است و لیگ‌های خلاقانه مسابقات استیم کاپ نیز فضایی مناسب را برای ارائه مدل‌های شبیه‌سازی شده از این گونه ربات‌ها و اختراعات و ابداعات توسط دانش آموزان فراهم آورده است.

ربات های آتش نشان، مین یاب، مریخ نورد، برف روب و … از جمله نمونه هایی هستند که می توان به آنها اشاره نمود.

ربات های خلاقانه و مشاغل پر خطر

ربات آتش نشان

ربات آتش نشان با توانایی پرتاب آب به مقدار زیاد یکی از ساخته های جذاب دانش آموزان پیشروباتی در لیگ خلاقانه دبستان است. این ربات می تواند به راحتی آتش را در طبقات بلند مرتبه خاموش کند و از حضور اجباری آتش نشان ها در طبقات بالایی ساختمان های در حال سوختن جلوگیری و جان آنها را حفظ کند.

مریخ نورد

در سال های اخیر انسان ها پا را فراتر از سیاره خود گذاشته و با هدف سفر به سیاره ی مریخ، ربات های مریخ نورد را طراحی و ساخته اند تا به وسیله این ربات ها محیط سیاره مریخ را بررسی کنند. شبیه سازی یکی از این ربات ها را با هم می بینیم.

امدادگر برف روب

امداد رسانی در سرمای زمستان و جاده های کوهستانی کاری دشوار و طاقت فرساست و کافیست یک بار در این جاده ها گرفتار شده باشید تا به نیاز انسان ها به ماشین های امدادگر و برف روب پی ببرید. با هم یک نمونه از این ماشین های برف روب را ببنیم.

ربات شیمی دان

کار بر روی مواد شیمیایی می تواند بسیار خطرناک باشد به همین دلیل یکی از تیم های پیشروباتی که در لیگ خلاقانه دبستان، شرکت کرده بودند رباتی ساخته بودند تا انسان به دور از خطر یک فر آیند شیمیایی، به انجام فعالیت بپردازد.

این تیم به عنوان دمو فرآیند شیمیایی ایجاد یک روکش مسی بر روی میخ آهنی را به نمایش در آورده بودند.

4.9/5 - (15 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات