5 ربات برتر حیوان نمای کمک درمانگر در سال 2022

4.3/5 - (13 امتیاز)
صفحه اصلی » 5 ربات برتر حیوان نمای کمک درمانگر در سال 2022

ربات های برتر حیوان نما و کمک درمانگر

حیوان خانگی یا ربات حیوان‌نمای خانگی!

نگهداری از حیوانات خانگی موجب می‌شود تا افراد به واسطه تعامل با این موجودات دوست داشتنی در تنهایی خود غرق نشوند. بلکه با آنها بازی کنند و حتی به ورزشهایی مانند دویدن بپردازند. همین موضوع موجب می‌شود تا فشار خون و کلسترول آنها نیز کاهش پیدا کند. تحقیقات جدید نشان می‌دهند نگهداری از ربات های حیوان نمای خانگی تاثیرات مشابهی با  حیوانات خانگی واقعی دارند.

محققان دانشگاه اوکلند نیوزلند دریافتند که یک ربات همراه می‌تواند برای افراد مسن مانند حیوانات زنده به ویژه در بهبود آرامش ذهنی و استانداردهای زندگی مفید باشد.

گرچه بسیاری از مردم ربات ها را ماشین‌هایی سرد و بی روح می دانند اما با توجه به هوشمندتر شدن و شبیه سازی‌های واقعی‌تری که از سال 1990 تا کنون بر روی ربات های حیوان نمای خانگی انجام شده است، تعداد افراد بیشتری از این ربات ها به عنوان همراه و کمک درمانگر استفاده می‌کنند.

سگ رباتی Tombot

سگ رباتی تام بات

ربات حیوان نمای درمانگر  Tombot برای کمک به بیماران، سالمندان، افراد مبتلا به زوال عقل و دوستداران حیوانات طراحی و ساخته شده است. 

این ربات مانند یک سگ واقعی، عشق بی قید و شرط خود را به صاحبش نشان می‌دهد. این سگ رباتیک طلایی، پارس می‌کند، حرکت می‌کند، به نوازش واکنش نشان می‌دهد و حمایت عاطفی را به صاحبش نشان می‌دهد.

ربات حیوان‌ نما Paro

ربات تعاملی Paro شبیه یک بچه فوک جذاب است که برای کاهش استرس طراحی و ساخته شده است.

این ربات کمک درمانگر دارای پنج نوع حسگر است: حسگرهای لمسی، نور، شنوایی، دما و وضعیت بدن که با آن‌ها، افراد و محیط اطرافش را درک می‌کنند.

این ربات توانایی برقراری ارتباط چشمی و به خاطر سپردن چهره‌ی افراد را دارا می‌باشد. همچنین به شنیدن نام‌های جدید واکنش نشان می‌دهد.

اولین نسل از این ربات در سال 2003 در ژاپن و اروپا برای تسکین و درمان افراد مبتلا به آلزایمر و در جهت کاهش استرس این بیماران به کار گرفته شد. هم اکنون هشتمین نسل از این ربات نیز در حال فعالیت است.

ربات‌های گربه و سگ Hasbro’s Joy For All Pets

گربه های شرکت هسبرو برای کمک درمانگر بودن

این ربات توسط برند معروف اسباب بازی سازی  Hasbro  برای مبتلایان به بیماران آلزایمر و زوال عقل به بازار عرضه شد. این ربات با تقلید از رفتار حیوانات واقعی، شادی و آرامش را به زندگی آنها وارد می‌کند.

Hasbro دو مدل مختلف از این ربات را ارائه داده است: گربه ای بارنگ های نارنجی، خاکستری و سفید و یک سگ طلایی. این گربه خانگی رباتیک می‌تواند احساس کند، میومیو کند، راه برود و به لطف حسگرهایش پلک بزند، خُر خُر کند، صورتش را با پنجه هایش تمیز کند و بغلتد.

ضربان قلب سگ رباتیک از روی بدنش حس می‌شود. این ربات شبیه یک توله سگ واقعی به صدای بیماران با حرکت سر و پارس کردن واکنش نشان می‌دهد. 

Aibo سگ رباتی شرکت سونی

سگ رباتی aibo

سگ رباتیک دوست داشتنی سونی یکی دیگر از پیچیده‌ترین ربات های خانگی است. 

این ربات دارای یک دوربین تشخیص تصویر بر روی بینی و یک سنسور فاصله سنج زمان پرواز بر روی دهان خود برای تشخیص فاصله با اجسام می‌باشد. همچنین دارای یک سنسور حرکت در شکم، یک سنسور فاصله سنج، سنسورهای لمسی در پیشانی، فک پایین و پشت گردن است. این ربات سگ دارای یک حسگر نور و دوربین نقشه برداری در زیر دم و چهار میکروفون در گونه هایش است.

 این ربات اطلاعات مربوط به اطراف خود را در موتور هوش مصنوعی تحت سرویس وب آمازون ذخیره می‌کند. Aibo مثل یک سگ واقعی به غریبه‌ها پارس می‌کند و استخوان را گاز می‌گیرد.

ربات سگ تعاملی Leonardo

ربات حیوان نمای کمک درمانگر لئوناردو

لئوناردو یک ربات توله سگ تعاملی بامزه است. این ربات حیوان نما با سیستم هوش مصنوعی قدرتمند خود می‌تواند با انسان‌ها تعامل داشته باشد و از آنها بیاموزد و تقلید کند.

Leonardo مجهز به سیستم‌های بینایی و یادگیری مبتنی بر روانشناسی نوزاد است و قابلیت شناسایی چهره، اشیاء و شناسایی افراد را دارد. این ربات بامزه همچنین می‌تواند با صاحبان خود ارتباط عاطفی برقرار کند. ربات Leonardo توسط Personal Robots Group و با همکاری Stan Winston Studios ساخته شده است.

منبع:  RoboticsBiz

4.3/5 - (13 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
 • Arash پاسخ
  24 فروردین, 1401 @ 19:40 ب.ظ

  دنیایی شده. جذابه

 • ایران پاسخ
  7 اردیبهشت, 1402 @ 9:22 ق.ظ

  چطور میتونیم یکیشو بخریم؟

 • ایران پاسخ
  7 اردیبهشت, 1402 @ 10:14 ق.ظ

  سلام.چطور میتونیم تهیه کنیم ؟

  • مجله پیشروبات پاسخ
   10 اردیبهشت, 1402 @ 8:47 ق.ظ

   سلام متاسفانه این ربات ها در فروشگاه پیشروبات موجود نیست ولی شاید بتونید ربات‌های شبیه به این ربات ها رو داخل فروشگاه پیشروبات پیدا کنید.

Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات