هوش‌ مصنوعی و مبارزه با ویروس کرونا

5/5 - (10 امتیاز)
صفحه اصلی » هوش‌ مصنوعی و مبارزه با ویروس کرونا

هوش مصنوعی و مبارزه با ویروس کرونا

چین در حال استفاده از هوش مصنوعی، ربات‌ها و سایر تکنولوژی‌های به روز برای کنترل شیوع ویروس کرونا می‌باشد. در بیمارستان‌ها‌، برخی از ربات‌ ها در حال ضد عفونی و برخی دیگر در حال کمک به کادر درمانی پزشکی هستند.
رباتی که در فیلم زیر مشاهده می‌فرمایید، توانایی ارزیابی محیط پیرامون خود و زمان مورد نیاز برای ضد عفونی کردن آن ناحیه را دارد. همچنین بر روی آن سنسورهایی نصب شده است تا هوای محیط اطرافش را تجزیه و تحلیل کرده در صورت تشخیص هرگونه ذرات مضر در هوا، با اعلام هشدار به کسانی که در آن جا هستند، خواستار ترک آن مکان شود.

به تازگی از ربات‌ ها و پهپاد ها برای اعلام هشدار و ابلاغ توصیه‌های بهداشتی در سطح شهر استفاده می‌شود. نظیر رباتی که در شهر شانگهای چین به مردم هشدار استفاده از ماسک، رعایت بهداشت شخصی و دوری از مراکز شلوغ را می‌دهد. همچنین به منظور حفظ سلامتی کارمندان و مسافران در فرودگاه‌‌ها، ایستگاه‌های مترو و دیگر مناطق عمومی، سیستم‌هایی بر پایه هوش مصنوعی به منظور شناسایی تب ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نصب شده‌اند.
از آن‌جایی که این ربات‌ ها با استفاده از دوربین فرو سرخ، میزان تابش گرمایی بدن افراد را اندازه‌گیری می‌کنند، می‌توان از آن‌ها برای شناسایی آتش سوزی یا هرگونه خرابی و اتصالی در پست‌های توزیع برق و اعلام هشدار برای کارمندان بخش‌های مربوطه نیز استفاده کرد و به این طریق از خرابی و قطع طولانی مدت برق جلوگیری نمود.

منابع: 
 spectrum.ieee.org

5/5 - (10 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات