ویدیوی جمعه: پهپادها، ناجی بیماران قلبی

ویدیو جمعه | 0 نظر | ۲۲ آبان ۱۳۹۸
4.7/5 - (23 امتیاز)
صفحه اصلی » ویدیوی جمعه: پهپادها، ناجی بیماران قلبی

ویدیوی جمعه: پهپادها، ناجی بیماران قلبی

فیلم انتخابی به عنوان فیلم بسیار جذاب هفته

ساخته شده توسط: تیم مجله پیشروبات

سالانه میلیون‌ها اروپایی دچار بیماری‌های قلبی می‌شوند و تنها 8 درصد از آنها از حملات قلبی جان سالم به در می‌برند. هنگامی که قلب از فعالیت باز می‌ایستد، تقریباً بعد از 4 الی 6 دقیقه مغز نیز از کار می‌افتد و می‌میرد. این در حالی است که متأسفانه میانگین زمان پاسخگویی برای آمبولانس‌ها حدود 10 دقیقه است.

Alec Momont از دانشجویان دانشگاه‌دلف(TU Delft)‌ پهپادی طراحی کرده است که در به سرعت می‌تواند خود را به بیمار برساند و به عملیات احیای قلب کمک کند. این اقدام به‌‌ طور چشمگیری (به میزان 80٪) از مرگ ناشی از ایست قلبی جلوگیری می‌کند. نمونه اولیه این پهپاد می‌تواند با حداکثر سرعت 100 کیلومتر بر ساعت و در طی 4 دقیقه به فرد حادثه دیده، در فاصله چند کیلومتری خود برسد.

ambulance drone closeup

 این پهپاد قادر به پرواز خودکار است و از طریق سیستم موقعیت‌یابی GPS خود را به محل حادثه می‌رساند. جنس بدنه آن کامپوزیت کربنی و وزن آن 4 کیلوگرم (8.8 پوند) است و ظرفیت حمل بار اضافی تا 4 کیلوگرم را نیز دارد.

از مزایای بزرگ این پهپاد، قابلیت ارتباط مستقیم اپراتور و پزشک اورژانس با افراد همراه بیمار از طریق دوربین و میکروفون است تا ضمن آگاهی و نظارت پزشک بر صحنه حادثه، از انجام صحیح اقدامات توسط همراه بیمار نیز اطمینان حاصل شود.

4.7/5 - (23 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

مطالب محبوب

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات