ویدیوی جمعه: ربات جدید کمپانی فورد برای تست صندلی خودرو

ویدیو جمعه | 0 نظر | ۹ آبان ۱۳۹۸
4.7/5 - (21 امتیاز)
صفحه اصلی » ویدیوی جمعه: ربات جدید کمپانی فورد برای تست صندلی خودرو

ویدیوی جمعه: ربات جدید کمپانی فورد برای تست صندلی خودرو

فیلم انتخابی به عنوان فیلم بسیار جذاب هفته

ساخته شده توسط: تیم مجله پیشروبات

ربات Robo-butt) Robutt) با کارکردی ساده، صندلی‌ ماشین ها را آزمایش می‌کند و این در حالی است که آدمک های تست تصادف و دستگاه‌هایی که این وظیفه را به عهده دارند به پایان راه خود نزدیک می‌شوند.

ford robutt

به تازگی، کمپانی فورد از جدیدترین ربات خود رونمایی کرد. این ربات که مجهز به بالشتک تعریق است دارای یک ابزار شبیه‌سازی وزن یک مرد بالغ در انتهای بازو می‌باشد و توسط شرکت مهندسی آلمانی Kuka طراحی و ساخته شده است. به گفته شرکت فورد، این ربات برای آزمایش سری جدید صندلی‌های اتومبیل مدل فورد فیستا در کارخانه اروپایی فورد استفاده شده است. فورد پیش از استفاده از این ربات، از افرادی با خصوصیات مختلف برای تست صندلی‌ها استفاده می‌نمود تا الگوی نشستن بر روی صندلی و نحوه‌ی توزیع وزن در حالات مختلف و در طول زمان را به دست آورد. صندلی راننده اتومبیل‌های مورد نظر، مجهز به سنسورهای فشار بود و شرکت فورد برای این عمل مدت زمان و هزینه زیادی را متحمل می‌شد. مهندسان فورد سپس از این اطلاعات برای ایجاد الگوی متوسط فشار ایجاد شده در هنگام نشستن و برخاستن استفاده کردند که فورد آن را ‶الگوی نشیمن‌گاه‶ می‌نامد تا نشان دهنده‌ی چگونگی استفاده یک شخص معمولی از صندلی ماشین خود باشد. مهندسان فورد تخمین زدند که یک فرد معمولی طی ۱۰ سال حدود ۲۵۰۰۰ بار داخل ماشین خود می‌نشیند.

مهندس بخش دوام فورد (Ford Durability Engineer)، سونجا فرولیچ، در بیانیه‌ای گفت: “پیش از این، از سیلندرهای پنوماتیکی استفاده می‌کردیم که به سادگی به بالا و پایین حرکت می‌کردند. اکنون با Robutt ، ما می‌توانیم دقیقاً همانند مردم رفتار کنیم.”. طبق تحقیقات صورت گرفته یک شخص عادی می‌تواند در هنگام تمرین کردن ۱.۴ لیتر در ساعت عرق کند؛ بنابراین، حدود نیم‌ لیتر آب به بالشتک متصل به ربات فرستاده می‌شود تا شبیه سازی فرآیند تعریق صورت گیرد. این فرآیند ۷۵۰۰ بار تکرار می‌شود و تقریباً ۳ روز کامل طول می‌کشد که معادل ۱۰ سال استفاده از صندلی می‌باشد. این دقیقاً همان رفتاری است که این ربات خستگی ناپذیر آن را شبیه سازی می‌کند. این آزمون، تضمین می‌کند که صندلی با گذشت زمان، عاری از هرگونه آسیب سطحی باشد.

منبع: livescience.com

4.7/5 - (21 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات