ربات های مزرعه دار در لیگ ربات های خلاقانه استیم کاپ ایران 2019

رویدادها | 0 نظر | ۲ آبان ۱۳۹۸
4.5/5 - (2 امتیاز)

ربات های مزرعه دار در لیگ ربات های خلاقانه استیم کاپ ایران 2019

انسان ها همیشه به دنبال انجام هرچه سریع‌تر و راحت‌تر کارهای خود بوده‌اند و کشاورزی یکی از سخت‌ترین کارهایی است که همیشه انسان با آن روبرو بوده است.  به همین دلیل دانشمندان به کمک کشاورزان آمده‌اند و با وارد کردن ربات‌ها به این صنعت کارهای تکراری و خسته کننده کشاورزی نظیر آبیاری، شخم زدن، سم پاشی را با بازدهی و دقت بالاتری انجام می‌دهند و مزایایی چون کیفیت بالای محصولات تازه، کاهش هزینه‌های جانبی، کاهش کار نیروی انسانی و کنترل‌ از راه دور را برای آنان به ارمغان آورده‌اند. تراکتورهای هوشمند (با قابلیت شخم زنی، کاشت و…) و هواپ‍یماهای بدون سرنشین با هدف سم‌پاشی یا نظارت بر زمین، نمونه هایی از این ربات ها هستند.

autonomous farming robot
The Harry Robot (Small Robot Company)

در ادامه مطلب با دانش‌ آموزانی آشنا می‌شوید که در مسابقات استیم کاپ ایران ۲۰۱۹ در لیگ خلاقانه، به ساخت انواع ربات های کشاورز پرداخته‌اند.

Farmer Robots

ربات مزرعه دار

این ربات متحرک با قابلیت مانورپذیری بالا به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند ابتدا گلدان را پر از خاک کرده سپس با استفاده از مکانیزم طراحی شده توسط این دانش آموزان، حفره‌ای در خاک ایجاد کند و سپس دانه را درون خاک قرار دهد.

ربات گلخانه ای هوشمند

دراین ربات فرآیند‌هایی که به طور معمول در یک گلخانه انجام می‌شود از قبیل کاشت بذر، آبیاری، کوددهی و هرس کردن با استفاده از پک رباتیک KAI شبیه سازی شده است.

ربات هرس کننده درختان و گیاهان

این ربات برای هرس کردن شاخه‌های درختان و با قابلیت تنظیم ارتفاع در تیغه آن طراحی شده است. در زیر ویدیوی عملکرد این سازه را مشاهده می‌فرمایید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات