ناجیان کادر درمانی در برابر ویروس کرونا

5/5 - (9 امتیاز)
صفحه اصلی » ناجیان کادر درمانی در برابر ویروس کرونا

ناجیان کادر درمانی در برابر ویروس کرونا

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در اکثر نقاط جهان که موجب شده است بیمارستان‌ها و سایر مراکز درمانی در شرایط قرنطینه قرار بگیرند تا از گسترش بیشتر این بیماری جلوگیری شود، ربات‌ها با انجام وظایفی نظیر انجام فرآیند ضدعفونی، انتقال مواد دارویی و … بیشتر کارآمدی خود را به اثبات رسانده‌اند.
رباتی که در فیلم زیر مشاهده می‌فرمایید در یکی از بیمارستان‌های شهر Guangzhou در حال خدمت رسانی به بیماران می‌باشد.
این ربات‌ ها قابلیت برنامه‌ریزی برای حرکت در مسیرهای مشخص مانند بخش‌های بیمارستان را دارند. در واقع این ربات‌ها با کمک به پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای کادر درمانی می‌توانند مقدار زیادی از خطر مبتلا شدن این افراد را کاهش دهند.

همان طور که مشاهده می‌کنید، درون این ربات‌ها محفظه‌ای تعبیه شده است تا بتوانند یک یا چندین وسیله‌ی مورد نیاز بیماران نظیر دارو، غذا، لباس و ملحفه را با خود حمل کرده به آن‌ها برسانند. همچنین می‌توان از این محفظه برای انتقال زباله‌های عفونی به خارج از بیمارستان استفاده نمود. شستشو و ضدعفونی به صورت اتوماتیک نیز در مواقع ضروری از طریق این محفظه امکان پذیر می‌باشد. پوشش خارجی بدنه این ربات تهیه شده از مواد خاص و با قابلیت ضد خوردگی است تا کارمندان با خیال راحت از انواع مواد شوینده و ضدعفونی کننده برای تمیز کردن این ربات استفاده نمایند.
شبکه‌ی ارتباطی بین این ربات‌ ها، اجازه می‌دهد تا بتوانند نقشه‌ای از محیط تهیه کنند و با استفاده از سنسورهای موجود، بدون برخورد با موانع روبرو از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر حرکت نمایند که این عمل شامل رفت و آمد به اتاق بیماران می‌شود.
علاوه بر کارآمدی و مفید بودن این ربات‌ ها، امکان بهبود و پیشرفت در وظایفی نظیر تعامل با بیماران و ضبط آخرین علائم بیماری نیز وجود دارد. لازم به ذکر است که در صورت استفاده طولانی مدت از این ربات‌ ها، نصب درهای خودکار نیز ضروری است تا ربات‌ها بتوانند به صورت آزادانه طبق برنامه حرکت کنند.

منبع:  america.cgtn.com

5/5 - (9 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات