۷ دلیل برای لزوم آموزش رباتیک در مدارس و وجود مدارس رباتیک

آموزشی | 0 نظر | ۱ آذر ۱۳۹۷
4.2/5 - (5 امتیاز)
صفحه اصلی » ۷ دلیل برای لزوم آموزش رباتیک در مدارس و وجود مدارس رباتیک
آموزش رباتیک - رباتیک مدارس - مدارس آموزش رباتیک - بورلی لرچ

۷ دلیل برای لزوم آموزش رباتیک در مدارس و وجود مدارس آموزش رباتیک

فناوری، نحوه انجام کارها توسط مردم در سرتاسر جهان را تغییر داده است و این رویه همچنان در حال گسترش می‌باشد.

مدارس برای آماده سازی نسل آینده برای روزگار آینده چه کار می‌کنند؟

حقیقت این است که مؤسسات آموزشی در حال انجام کارهای زیادی در این زمینه هستند و آموزش رباتیک بسیار در این زمینه موثر هستند

در واقع، همه چیزهایی که امروزه در رباتیک مشاهده می کنیم، ریشه های آن را می‌توان در تحقیق و پارادایم علمی که سیاستگذاران، دانشمندان و دولت ها را به فعالیت وا می‌دارد، ردیابی کرد.

در حال حاضر آموزش رباتیک در مدرسه و وجود مدارس آموزش رباتیک، به یک بخش ضروری از برنامه درسی تبدیل شده است.

اما ابتدا اولین چیزها …

ربات چیست؟

ربات ها به عنوان ماشین های قابل برنامه ریزی یا ابزارهایی تعریف می شوند که می توانند جایگزین انسان ها در انجام تعدادی از وظایف با اجرای دستورات ورودی شوند.

همانطور که جهان به دنبال آینده ای از هوش مصنوعی کامل می باشد، می توان این ابزارها را به زودی با ویژگی های پیشرفته تری داشت.

در حال حاضر، الکسا، ربات صوتی ساخت آمازون، با توانایی خود برای یادگیری مهارت های جدید از طریق رابط صوتی بسیار خبر ساز شده است.

ربات های انسان نمایی مانند سوفیا ساخت هانسون رباتیک اشاره گر دیگری به چگونگی حرکت سریع جهان به آینده رباتیک است.

در حقیقت، آزمایشهایی که بر روی تعدادی از اختراعات مدرن انجام شده، این پیام را تقویت می کنند که قابلیت های ربات ها به زودی شبیه قابلیت های انسان ها خواهد شد.

پیشرفت رباتیک تا چه حد بوده است؟

امروزه رباتیک پیشرفته همچنان موجب تعجب کسانی است که نمی توانند وجود ربات های هوش مصنوعی نظیر سوفیا، سیری، الکسا، کورتانا و دستیار گوگل را درک کنند.

اما به لطف غول‌های فناوری مانند آمازون، مایکروسافت، اپل و دیگران که راه خود را ادامه می دهند، این بخش همچنان موجب شگفتی است. اما این آثار دیروز شروع نشدند.

رباتیک مدرن در اوایل دهه 1950 آغاز شد، زمانی که جرج C. Devol یک ربات به نام “Unimate” را ایجاد کرد. این دستگاه قابل برنامه ریزی بود، مفهومی که هنوز در مورد تکنیک های مدرن استفاده می شود.

تلاش جورج برای فروش این اثر تقریبا یک دهه بی‌نتیجه ماند تا زمانی که جوزف انگلبرگر، یک بازرگان و مهندس، در دهه 1960 ربات Unimate را خریداری کرد و تولید انبوه رباتها را آغاز نمود.

تا به امروز، جوزف انگلبرگر به عنوان پدر صنعت رباتیک مدرن معرفی شده است.

تحولات اولیه رباتیک در دانشگاه

دانشگاه ها سال‌هاست که در مرکز آموزش رباتیک قرار دارند. در سال 1958، چارلز رزن، پژوهشگر مؤسسه تحقیقات استنفورد، در حال توسعه “Shakey”، یک ربات در مقیاس صنعتی با ویژگی های پیشرفته تر بود.

به عنوان مثال، آن می توانست در اطراف یک اتاق حرکت کند، محیط اطراف خود را درک کند و حتی تا حدودی به آنها پاسخ دهد.

امروزه ربات هایی مانند میلو و NAO دنیا را به سوی هوش مصنوعی جهان آینده هدایت می‌کنند.

آموزش رباتیک - رباتیک مدارس - مدارس آموزش رباتیک

برنامه ریزان جوان ربات در Voodoo Manufacturing

چرا باید در مدارس رباتیک آموزش داده شود؟

رباتیک در بسیاری از مدارس در سراسر جهان به پیشرفت رسیده است و در عین حال مهم است معلمانی که دوره های آموزشی در این حوزه را مدیریت می کنند، دانش پیشرفته ای در برنامه نویسی و مهارت های دیگر داشته باشند.

دانش آموزان از مزایای زیادی برخوردار می‌شوند، نه تنها برای امروز خود، بلکه برای آینده قابل پیش بینی هوش مصنوعی.

در اینجا به هفت فایده آموزش رباتیک در مدارس آموزش رباتیک برای دانش آموزان اشاره می‌کنیم.

1- تفکر خلاقانه

بسیاری از رشته های دانش به طور همزمان خلاقیت و سرگرمی را شامل نمی‌شوند.

مطالعات نشان داده است که رباتیک هر دو را شامل می‌شود. در حقیقت، دانش آموزان دوست دارند در فعالیت هایی که در آنها کنترل کامل دارند شرکت کنند، چیزی که  با رباتیک ممکن می‌شود.

و وقتی دانش آموزان قادر به انجام کارهای جالب هستند، می خواهند ویژگی های بیشتری را توسعه دهند.

2- در گیر شدن

فعالیتهای یادگیری سطح تمرکز و توجه را افزایش می دهند، زیرا دانش آموزان هر چه بیشتر مهارت های فیزیکی را یاد بگیرند، بیشتر می خواهند درس را ادامه دهند.

3- آمادگی

با استفاده از فناوری های پیشرفته مانند هوش مصنوعی، ماشین های بدون راننده و فضاپیماها که هر روز شکل می گیرند، نسل حاضر از دانش آموزان باید بیشتر از هر نسلی برای تغییرات تکنولوژی آماده باشند.

4- مهارت های برنامه نویسی

همانطور که هوش مصنوعی در خانه‌ها، مدارس و دفاتر شایع تر می شود، کمی دانش برنامه نویسی به همه کمک می کند تا بدانند چگونه با این ربات ها کار کنند.

5- استقامت

ساخت و برنامه نویسی ربات ها بسیار چالش برانگیز است. با این حال، کار کردن از طریق ناامیدی کمک می کند تا دانش آموزان یک نگرش بدون تردید را توسعه دهند.

این تصمیم است که برای هر گونه تعهد تکنولوژیکی یا علمی ضروری است.

6- کار گروهی

رباتیک طیف وسیعی از مهارت ها را در می‌گیرد و بنابراین یک محیط یادگیری برای افراد با استعدادهای مختلف را ترویج می کند. اگر به درستی مورد استفاده قرار گیرد، فرهنگ کار گروهی را ترویج می کند.

رباتیک حتی می تواند برای کمک به دانش آموزانی که ممکن است برای یادگیری در کلاس درس سنتی مشکل دارند استفاده شود.

برای مثال، ربات NAO برای کمک به دانش آموزان مبتلا به اوتیسم استفاده می شود و هدف اصلی آن درگیر کردن همگان از طریق روش های مدرن آموزشی و تکنولوژی برخواسته از دانشگاه است.

7- سرگرمی

آموزش در مورد رباتیک بسیار سرگرم کننده است و به عنوان تجربه کاربر، طراحان همچنان به بهبود روش هایی که بتوان با ربات ها ارتباط برقرار کرد، می پردازند که خود موجب سرگرمی بیشتر خواهد شد.

نتیجه نهایی

برای آموزش صحیح و مؤثر، مربیان باید به دنبال جدیدترین مهارت ها و علوم باشند. از این رو آنان باید به دنبال علم رباتیک که زمینه های جدید آموزشی در سراسر دنیا به وجود آورده است باشند. 

درباره نویسنده: بورلی لرچ یک نویسنده آزاد جوان، خود ساخته و با انگیزه و متخصص در زمینه آموزش و نوشتن مقالات می‌باشد.

او دارای علائق مختلف است و نمی تواند زندگی خود را بدون ورزش تصور کند.

4.2/5 - (5 امتیاز)
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات