استفاده از زبان برای کنترل ربات

Rate this post
صفحه اصلی » استفاده از زبان برای کنترل ربات

استفاده از زبان به صورت دستورات گفتاری برای کنترل ربات

جفری سیسکیند، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پوردو، با دارت وادر، یک ربات یادگیری زبان را بر روی رباتی که توانایی ایجاد مسیر حرکت خود را بر اساس تجارب مسیرهای قبلی داشت پیاده سازی نمودند.

(عکس از مرکز تحقیقات پوردو / کرت اسلایدر)

کنترل ربات - control robot - استفاده از زبان برای کنترل ربات

این گروه یک ربات کوچک با دوربین های متعدد نصب کرد و آزمایش های متعددی را در یک دوره محفوظ با اشیاء مختلف مانند صندلی، مخروط ترافیکی و یک میز اجرا کرد.

جملات که مسیر راه را برای ربات را نشان می دهد، توسط منابع آنلاین ناشناس ارائه شده است.

سپس یک اپراتور ربات را به دنبال مسیرهایی که توسط احکام شرح داده شده است هدایت می کند.

با استفاده از الگوریتم، ربات قادر به تشخیص کلمات مرتبط با اشیاء درون دوره و کلمات مرتبط با جهت سفر بر اساس داده های حسی خود است.

با یادگیری معنای کلمات مختلف، ربات یک قدم بالاتر از وسایل نقلیه خود مختار معمولی است که با استفاده از یک سیستم الکتریکی  برای کنترل رانندگی بر اساس نقشه کامپیوتری جاده های موجود کار می کنند.

آنها همچنین دوربین ها و سنسورهای مختلف دیگری را برای تشخیص خطرات احتمالی مانند چراغ های جلو، عابر پیاده و لبه های جاده ها می گیرند.

اما وسایل نقلیه خودمختار فعلی نمی توانند براساس اطلاعات حسی مشخصه های روزمره را از جاده تشخیص دهند. آنها نمیتوانند کلمات را با اشیا هم مرتبط کنند.

روش جستجو ربات‌ها

Siskind آن را به جستجوی ویدیو در اینترنت مقایسه می کند.

شما می توانید یک ویدیو از چیزی را که می خواهید به صورت آنلاین ببینید، جستجو کنید.

اما موتور جستجو در واقع برای ویدیو جستجو نمی‌کند. او در حال جستجو برای زیرنویس‌های زیر است، و کلمات مورد استفاده برای توصیف آن.

او گفت:

آنچه که ما در تحقیق ما انجام می‌دهیم، شناختن آنچه که در ویدیو اتفاق می افتد، است.

کمک مالی از ابتکار ملی رباتیک (NRI) در سال 2015 راه را برای تحقیق فراهم کرده است. این ابتکار به دنبال تسریع در توسعه و استفاده از روبات هایی است که در راستای همکاری با مردم کار می کنند.

اسکات Bronikowski، و سپس یک نامزد دکترا با Siskind، این ایده را توسعه داد. او دکترای خود را در مهندسی برق و کامپیوتر از پوردو در سال 2016 کسب کرد.

پیش از حضور در پوردو، برونیکوفسکی در چندین تور خارج از کشور را شرکت کرد، از جمله در عراق به عنوان یک افسر ارتشی U.S.S او در سال 2016 از ارتش بازنشسته شد.

کنترل ربات‌ها با دستورات گفتاری

Bronikowski گفت:

ما خیلی با روبات های ارتشی کار می‌کنیم. اما آنچه که ما روبات می‌نامیم، واقعا تنها وسیله نقلیه کنترل از راه دور هستند و این به این معنی است که یک سرباز کنترل ربات را می‌کند و یک سرباز دیگر نیاز به مراقبت از او دارد.

این باعث آسیب پذیری سرباز می شود و من فکر می کردم اگر یک ربات داشته باشیم که می تواند با صدای آن کنترل شود، چیزهای بسیار ساده تر و ایمن‌تر می‌شود. من مانند “R2D2” از “جنگ ستارگان” فکر کردم.

در حالی که تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه خود است، Bronikowski معتقد است که علاوه بر کمک به وسایل نظامی و مستقل آینده، سایر برنامه های کاربردی بالقوه برای این فناوری شامل کمک به افراد با کارهای محدود روزمره و کمک به پرسنل اورژانس در هر فاجعه یا وضعیت خطرناک نیز می‌شود.

Bronikowski گفت:

تکنولوژی Purdue در این مرحله بسیار پایه است. اما ما می توانیم یک برنامه بالقوه در وسایل نقلیه خودمختار را ببینیم.

منبع خبر و کسب اطلاعات بیشتر در: Purdue University’s website

Rate this post
مطالب مرتبط بیشتر
Generic filters
فقط نتایج دقیق

کلاس‌های آموزشی

اینستاگرام پیشروبات